فردا شب ماه در کمترین فاصله از زمین قرار می گیرد

به گزارش کتاب ارزان، فردا 6 اردیبهشت ماه در کمترین فاصله از زمین قرار می گیرد پدید ابر ماه قابل مشاهده است.

فردا شب ماه در کمترین فاصله از زمین قرار می گیرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پدیده ماه کامل در کمترین فاصله از زمین قرار گرفته است به ماه صورتی یا ابر ماه هم مشهور است و زمانی رخ می دهد که ماه در کمترین ففاصله از زمین باشد.

فردا شب یعنی دوشنبه 26 آوریل (6 اردیبهشت) و در ساعت 11:33 ماه در کمترین فاصله خود با زمین قرار می گیرد. به واسطه همین موضوع پدید ابر ماه یا ماه صورتی ایجاد می شود که درخشندگی خیره کننده ای خواهد داشت.

این نزدیکی ماه امکان رسد صخره ها و و ملاحظه دقیق دهانه تیکو در ماه را برای منجمان فراهم می کند.

تیکو یک دهانه برخوردی ماه، واقع در ارتفاعات جنوبی قمری است، که به نام اخترشناس دانمارکی تیکو براهه (1546-1601) نامگذاری شده است.

دهانه برخوردی تیکو، برجسته ترین دهانه برخوردی در سمت رو به زمین ماه است. راستا تعیین ترکش های آن، تا فاصله 1500 کیلومتری از برخورد ادامه یافته اند و این نشان می دهد که از نگاه زمین شناسی، این عارضه نسبتاً جوان بوده و عمری در حدود تنها 108 میلیون سال دارد. این عدد از نمونه هایی که توسط فضانوردان آپولو-17 از ترکش های برخورد جمع آوری شده بود، استخراج شده است.

قطر تیکو در حدود 85 کیلومتر است و عمقش نیز 4.8 کیلومتر می باشد و در نزدیکی قطب جنوب ماه نیز واقع شده است. در ژانویه 1968، سطح نشین سرویر-7، در نزدیکی این دهانه فرود آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1642

به "فردا شب ماه در کمترین فاصله از زمین قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا شب ماه در کمترین فاصله از زمین قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید