بزرگ ترین آتش بازی هایی که برای سال نو میلادی ترتیب داده شده اند

به گزارش کتاب ارزان، خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: چیزی به آغاز سال نو میلادی باقیمانده و با یکی از شادترین رویدادهای دنیای طرف هستیم که مردمان کشورهای مختلفی در اقصی نقاط دنیا به استقبال سال نو می لادی می روند. رسم های مخلتفی برای برگزاری سال نو میلادی وجود دارد و بسته به کشورهای مختلف و فرهنگ های گوناگون، این رویداد فرخنده به شیوه های مخلتفی چشن گرفته می شود.

بزرگ ترین آتش بازی هایی که برای سال نو میلادی ترتیب داده شده اند

اما در این بین آتش بازی به عنوان یک رسم معمول در کشورهایی که سال نو میلادی را جشن می گیرند برگزار می شود و این کشورها سعی دارند تا هر سال نسبت به سال گذشته آتش بازی باشکوه تر و عظیم تری راه بیاندازند. انصافاً هم باید گفت آتش بازی سال نو جذابیت بسکمک دارد و شهرهایی را شاهد هستیم که در شب سال نو غرق در نور و رنگ های جذاب آتش بازی می شوند.

به همین منظور نزدیک شدن سال نو میلادی را به فال نیک گرفتیم تا با هم نگاهی به بزرگترین آتش بازی هایی داشته باشیم که شهرهای مهم دنیا با این آتش بازی ها به استقبال سال نو می روند.

بزرگترین آتش بازی هوایی ژاپنی ها در فستیوال کاتاکی ماتسوری

مردمان سرزمین آفتاب اولین بار در تاریخ نهم سپتامبر سال 2014 آتش بازی بزرگی را در شهر هانشو در ژاپن برگزار کردند. این آتش بازی در فستیوال کاتاکی ماتسوری برگزار گشت و از آن سال به بعد به صورت سالانه در غالب یک رویداد سالانه با نام یونشاکوداما اجرا می شود.

در این مراسم ژاپنی ها در تاریخ نهم و دهم سپتامبر مواد مخصوص آتش بازی را آماده می کنند و این مواد به ارتفاعی حدود 850 متری شلیک می شود، سپس در این ارتفاع مواد آتش بازی منفجر می شوند و منظره ای بسیار زیبا از یک آتش بازی تمام عیار و باشکوم شکل می گیرد. جالب است بدانید انفجار مواد آتش بازی باعث تشکیل دسته گل هایی بسیار زیبا می شود، جالب تر اینکه این دسته گل ها چیزی حدود 800 متر قطر دارند و از این مراسم به عنوان یکی از بزرگترین آتش بازی های هوایی در کل دنیا یاد می شود.

کاملاً معین است آتش بازی در این ابعاد توسط افراد معمولی انجام نمی شود و شرکتی با نام Honda Masanoris Katakai Fireworks مسئولیت برگزاری این آتش بازی جذاب را در ژاپن برعهده دارد، برگزاری این آتش بازی چیزی حدود 1500 دلار در سال روی دست ژاپنی ها خرج می گذارد.

آتش بازی در بالاترین ارتفاع ساختمان در برج خلیفه

همان گونه که در جریان هستید اهالی کشور امارات متحده عربی سال نوی میلادی ندارند اما از آنجایی که این کشور میزبان توریست های اروپایی و آمریکایی زیادی است در سال نو میلادی جشن های باشکوهی را در امارات شاهد هستیم. یکی از باشکوه ترین این جشن ها مربوط به سال 2015 بود. در آن زمان در برج خلیفه که به عنوان بلند ترین برج دنیا شناخته می شود شاهد آتش بازی بسیار وسیعی و جذابی بودیم.

موادآتش بازی از بالای این برج در ارتفاع 828 متری به بیرون پرتاب می شد و در عرض کمتر از 10 دقیقه چیزی حدود 1.6 تن مواد آتش بازی از این برج به هوا پرتاب شد تا آتش بازی برج خلیفه به عنوان بزر گ ترین آتش بازی در یک ساختمان با ارتفاع زیاد شناخته شود.

بیشترین تعداد پرتاب مواد آتش بازی در هر دقیقه

کاملاً معین است به هر اندازه که مواد آتش بازی بیشتری در هوا منفجر شود به همان اندازه آتش بازی جذاب تری خواهیم داشت، اما جذابیت آتش بازی راز دیگری نیز دارد و سرعت پرتاب موادآتش بازی نیز تأثیر زیادی در زیبایی و قشنگی آن دارد.

در این زمینه نیز امارات متحده عربی در سال 2013 در شهر دبی آتش به پا کرد و منظره بسیار زیبایی از بیشترین تعداد پرتاب مواد آتش بازی در هر دقیقه را به تصویر کشید. جالب است بدانید در این آتش بازی جذاب و استثنایی در عرض تنها 6 دقیقه تعداد دقیق 479،651 موادآتش بازی به هوا پرتاب شد. به این ترتیب با یک حساب سرانگشتی می توان گفت در هر دقیقه چیزی حدود 79،941 پرتاب اجرا شده است که چنین آماری نه تنها باعث یکی از جذاب ترین آتش بازی ها شد، بلکه رکورد بیشتین تعداد پرتاب مواد آتش بازی در هر دقیقه را از آن خود کرد.

بزرگترین آتش بازی که یک نقشه را به تصویر کشید

در مراسمی آتش بازی که امارات در سال 2013 ترتیب داده بود در کنار تعداد زیاد پرتاب موادآتش بازی در هر دقیقه، شاهد یک رکورد دیگر نیز بودیم. در آن سال امارات متحده در خلیج فارس نقشه ای بزرگ از 7 قاره دنیا را با آتش بازی در هوا به تصویر کشید.

این آتش بازی به اندازه ای با دقت اجرا شده بود که حتی مرزهای قاره ها نیز با موادآتش بازی به زیبایی در هوا ترسیم شده بود تا نقشه ای کامل و جامع از قاره ها در آسمان خلیج فارس شکل بگیرد.

بزرگترین آتش بازی بصری در دنیا

فیلیپینی ها در اقدامی زیبا و قشنگ در سال 2016 با بزرگترین آتش بازی بصری دنیا به استقبال سال نو میلادی رفتند. این آتش بازی دقیقاً در اول ژانویه برگزار گشت و تعداد 810،904 مواد مختلف آتش بازی در آن استفاده شده بود تا بزرگترین آتش بازی بصری را ببینیم.

منظور از آتش بازی بصری، درواقع نوعی از آتش بازی است که در آن تصویر و شکل و شمایل خاصی بوسیله موادآتش بازی در هوا شکل بگیرد و صورت بصری و دیداری پیدا کند. فیلیپینی ها پس از شروع سال نو میلادی این آتش بازی زیبا را شروع کردند و انجام آن دقیقاً به مدت یک ساعت و 1 دقیقه و 32 ثانیه به طول انجامید. جالب است بدانید در حین این آتش بازی بزرگ، باران شدیدی نیز در جریان بود اما حتی بارش باران نیز نتوانست جلوی جذابیت آتش بازی فیلیپینی ها را بگیرد.

روشن کردن بیشترین تعداد ترقه میله ای

آتش بازی های بزرگ همیشه توسط افراد و مجموعه های حرفه ای انجام می شود اما گاهی اوقات جشن و سرور سال نوی میلادی افراد معمولی را نیز به این فکر می اندازد تا آتش بازی های بزرگ و معرکه ای راه بیاندازند. در این زمینه می توان به کریسمس سال 2015 اشاره کرد که جوانی اهل شهر کِیف اوکراین با نام یوری یانیف به این فکر افتاد که خلاقیت نشان دهد و بیشترین تعداد ترقه میله ای را همزمان در کنار هم روشن کند.

یوری یانیف برای رسیدن به این هدف تعداد 10 هزار ترقه میله ای را در کنار هم محکم بست و این ترقه ها را در بین مقوا، خاک و فویل آلومینیومی پیچاند و در یک ظرف سرامیکی قرار داد. این تعداد ترقه میله ای چیزی حدود 50 کیلوگرم وزن داشتند و پس از روشن شدن منظره بسیار زیبا و تماشایی را ایجاد کردند. آتش بازی این ترقه ها به ارتفاعی حدود 2 متر پرتاب شد و اگر قرار بود این ترقه ها به تنهایی و دانه به دانه روشن شوند، چیزی حدود 2 روز آتش بازی آن ها به طول می انجامید اما در کنار هم در عرض تنها چند دقیقه منظره ای تماشایی درست کردند و خاموش شدند.

اولین آتش بازی با رنگ و بوی خوراکی های خوشمزه

مردم شهرهای بزرگ دنیا به اندازه ای آتش بازی دیده اند که با آتش بازی های معمولی به وجد نمی آیند، به همین منظور کریسمس سال 2014 شرکت صنایع غذایی Bompas & Parr به این فکر افتاد که خلاقیت به خرج دهد و اهالی شهر لندن را میزبان آتش بازی منحصر به فرد و جذابی کند. این آتش بازی خلاقانه که محل برگزاری آن میان پل وستمینستر و هانگرفورد برگزار گشت را حدود 50 هزار لندنی به تماشا نشستند و فشقشه های زیبایی با رنگ میوه های خوشمزه در آسمان نقش بستند.

موجی از فشفشه های قرمز به دنبال فشفشه های صورتی شکل توت فرنگی های خوشمزه ای را ترکیب دادند و ترکیبی از بوی خوش توت فرنگی نیز در هوا منتشر شد تا عطر و طعم این میوه ها در ذهن تماشاچیان شکل بگیرد. سیب و هلو نیز از دیگر میوه های خوشمزه ای بودند که در این آتش بازی از آن ها کمک گرفته شده بود. در نهایت نیز هزاران حباب که سرشار از بوی موز و پرتقال بود در فضای لندن پخش شد تا تماشاچیان این آتش بازی را هرگز فراموش نکنند.

بزرگترین آتش بازی چرخ و فلکی

طراحان بزرگ آتش بازی گاهی اوقات فکرهای جالبی به سرشان می زند و شکل های مختلفی را در آسمان به لطف ترقه و فشفشه های بزرگ ترسیم می کنند. یکی از جالب ترین آن ها چرخ و فلکی بود که در جزیره مالت بوسیله آتش بازی در هوا نقش گرفت. این چرخ و فلک چیزی حدود 32 متر قطر داشت و توسط شرکت آتش بازی Lily Fireworks factory ایجاد شده بود.

چرخ و فلک مذکور در شب 18 ژوئن سال 2011 شکل گرفت و طراحی آن به گونه ای اجرا شده بود که ثابت نباشد و 4 دور کامل چرخید تا یک چرخ و فلک درست و حسابی را در هوا ببینیم. این آتش بازی چرخ و فلکی در نوع خود بزرگترین آتش بازی به حساب می آید و توانست رکورد گینس را از آن خود کند.

بزرگترین آتش بازی انسانی

بدون شک آتش بازی در هوا را دیده اید اما بعید می دانید کسی را دیده باشید که مواد آتش بازی به خودش وصل کرده باشد. جالب است بدانید چنین انسان های جسوری پیدا می شوند و مردی با نام مازوئلو لارنت نَت، به فکر افتاد تا 624 ترقه و فشفشه مختلف را به خودش وصل کند و منظره ای جذاب و دلهره آور را ایجاد کرد.

این آتش بازی انسانی در سیزدهم ژوئن سال 2014 شکل گرفت و انجام دهنده آن توانست رکورد دنیای گینس را برای بزرگترین آتش بازی انسانی از آن خود کند.

بزرگترین آبشار آتش بازی

ژاپنی ها با الهام از آبشار نیاگارا در ژوئن سال 2008 آتش بازی جالبی را در فستیوال دریای آری آکه برگزار کردند. این آتش بازی چیزی حدود 3 هزار و 500 متر وسعت داشت و ریختن فشفشه ها صحنه جالبی را همانند ریختن قطره های آب از یک آبشار بزرگ در ذهن تداعی می کرد.

در انتها پیشنهاد می کنیم اگر شما هم اهل آتش بازی هستید و خاطره خوشی را در این زمینه دارید، یا اینکه آتش بازی های بزرگ دنیا را دنبال می کنید و آتش بازی بزرگ دیگری می شناسید، در قسمت نظرات، ما و سایر کاربران را در جریان این اطلاعات قرار دهید.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 219

به "بزرگ ترین آتش بازی هایی که برای سال نو میلادی ترتیب داده شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین آتش بازی هایی که برای سال نو میلادی ترتیب داده شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید