مسئله ای که استقلال را آزار می دهد، راهکار خروج آبی ها از بحران

به گزارش کتاب ارزان، صمد مرفاوی در تبادل نظر با خبرنگاران در خصوص انتخاب سعادتمند به عنوان مدیرعامل جدید استقلال گفت: شرایط آبی پوشان این روزها خوب نیست و بعید به نظر می رسد این تغییرات دردی را دوا کند. تغییر مدیرعامل در استقلال در این اواخر به یک عادت تبدیل شده و ما هر چند ماه یکبار منتظریم تا یک مدیرعامل جدید سکان مدیریت این باشگاه را بر عهده بگیرد.

مسئله ای که استقلال را آزار می دهد، راهکار خروج آبی ها از بحران

وی ادامه داد: چند سال است که این تغییرات هیچ سودی برای استقلال نداشته، مسائل اقتصادی رفع نشده، زیرساخت ها تغییری نکرده و هیچ شرایط مثبتی برای این تیم ریشه دار و قدیمی به وجود نیامده است. هیچ تضمینی هم وجود ندارد که با آمدن سعادتمند، اتفاق جدیدی در استقلال رخ دهد. شاید وی هم مانند دیگران پس از یکی، دو ماه کار، به دلیل مسائل زیاد استعفا داده و جایش را به نفر دیگری بدهد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: دلیل این همه تغییر را نمی دانم، اگر قرار است مسائل استقلال حل گردد، باید یک مدیرعامل انتخاب گردد و همه چیز در اختیارش قرار گیرد تا بتواند با آرامش به کارش ادامه دهد. در غیر این صورت اگر هفته ای یکبار مدیرعامل تغییر کند، باز هم شرایط بدتر از گذشته خواهد شد و بهتر نمی گردد.

مرفاوی در مورد انتخاب معاونین باتجربه گفت: اگر قرار است سعادتمند در این پست مدت ها بماند باید معاونانی را انتخاب کند که کاربلد باشند، حاشیه ها را از بین ببرند و بتوانند در شرایط سخت به یاری مدیرعامل بیایند چرا که با آمدن افراد بی تجربه و بدون شناخت از استقلال، یک مشکل بر مسائل این تیم اضافه کرده می گردد.

وی درباره انتقادهایی که این روزها پیشکسوت ها و طرفداران استقلال از یک برنامه فوتبالی انجام می دهند، بیان نمود: صدا و سیما مقصر اصلی این موضوع است. چنین برخوردهایی مدت هاست که با استقلال می گردد و آقایان تنها می خواهند با یک معذرت خواهی، همه چیز را به خاتمه برسانند. هیچ کس حق ندارد به تیمی که قدمت زیادی داشته و از اصالت زیادی برخوردار است، توهین کند. متأسفانه کار به جایی رسیده که هر کس به خودش اجازه می دهد درباره استقلال صحبت کند.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: کسی حق توهین به هیچیک از افرادی که در تأسیس این باشگاه زحمت کشیده اند را ندارد. شاید تغییرات کلی در ساختار استقلال صورت گرفته باشد اما آنهایی که زحمت کشیدند و با خون و دل این باشگاه را تأسیس کردند، همواره برای مردم قابل احترام هستند. من با این تیم قهرمان آسیا شدم. چند قهرمانی در لیگ قهرمانی و چند قهرمانی در جام حذفی دارم بنابراین اجازه نمی دهم هر کسی از راه رسید، بخواهد به استقلال توهین کند.

مرفاوی با بیان اینکه این احتمال وجود دارد که لیگ چند روز آینده آغاز گردد، گفت: اگر قرار است لیگ آغاز گردد، باید 20 تا 25 روز زودتر به تیم ها اعلام گردد که باشگاه ها بتوانند بازیکنان را به شرایط آرمانی برسانند اما بعید به نظر می رسد با شرایطی که در ایران وجود دارد، لیگ نوزدهم به خاتمه راه برسد.

وی اظهار داشت: طبق گفته مسئولان کشور، شاید ویروس کرونا تا چند ماه دیگر هم در ایران باشد، بنابراین بهتر است که لیگ آغاز نگردد زیرا خطر حضور بازیکنان در زمین، هتل، فرودگاه و بودن تماشاگران در ورزشگاه می تواند فاجعه به بار بیاورد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال در خاتمه در مورد شرایط تیم نساجی گفت: فعلاً آمادگی جسمانی بازیکنان را به وسیله فضای مجازی رصد می کنیم تا آنها دچار اضافه وزن نشده و بتوانند شرایط فیزیکی خود را حفظ نمایند. این فقط یک مُسکّن است و هیچ چیز به اندازه تمرین و مسابقه نمی تواند بازیکنان را در شرایط آرمانی نگه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 956

به "مسئله ای که استقلال را آزار می دهد، راهکار خروج آبی ها از بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئله ای که استقلال را آزار می دهد، راهکار خروج آبی ها از بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید