ابداع ربات هایی برای اکتشاف در سیارات دورافتاده

به گزارش کتاب ارزان، دارپا طی یک فراخوان، شرکت های فناوری را به ابداع ربات هایی برای عملیات جستجو و نجات دعوت کرده است.

ابداع ربات هایی برای اکتشاف در سیارات دورافتاده

به گزارش کتاب ارزان و به نقل از فیوچریسم، آژانس پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا یا دارپا (DARPA)، گروه های فعال در حوزه فناوری رباتیک را برای نقشه برداری سریع، مسیریابی و جستجوی پویا در محیط های زیرزمینی به چالش طلبیده است.

اگرچه هدف این چالش، یافتن راه حل های رباتیک برای سربازان و جستجوگران زمینی است اما ناسا امید دارد که فناوری های ارائه شده در این چالش بتواند بنیانی برای ماموریت های اکتشافی آینده در غارها و دهانه های آتشفشانی سیارات دورافتاده باشد.

سوال بزرگی که ناسا در نظر دارد به پاسخ آن برسد، این است که آیا زندگی در سیاراتی به غیر از زمین نیز وجود دارد یا خیر. یکی از مکان های اصلی برای یافتن پاسخ این سوال، نواحی زیرزمین است زیرا این مناطق، دست نخورده هستند و در برابر اشعه ماوراءبنفش و پرتوهای کیهانی محافظت می شوند.

گروه های پژوهشی که در این چالش شرکت دارند، ربات هایی مخزن مانند، پهپاد و حتی ربات هایی ابداع کرده اند که قادر به بالا رفتن از کوه هستند و می توانند بر موانع راه مانند سنگ های بزرگ و دهانه های باریک غلبه کنند.

اگرچه هدف این فراخوان، کمک به ماموریت های جستجو و نجات روی زمین است اما شاید همین ربات ها بتوانند به یافتن شکل های متفاوتی از زندگی در سیارات دیگر نیز کمک کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 263

به "ابداع ربات هایی برای اکتشاف در سیارات دورافتاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع ربات هایی برای اکتشاف در سیارات دورافتاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید