اصفهان، منصوریان: بازیکنان ذوب آهن جانفشانی کردند، باید همین روند را حفظ کنیم

به گزارش کتاب ارزان، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت که بازیکنانش در بازی با شاهین بوشهر جانفشانی کردند.

اصفهان، منصوریان: بازیکنان ذوب آهن جانفشانی کردند، باید همین روند را حفظ کنیم

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، علیرضا منصوریان در سرانجام دیدار تیمش مقابل شاهین شهرداری بوشهر که با برتری 2 بر صفر ذوب آهن به سرانجام رسید گفت: به بازیکنان، مجموعه ذوب آهن، کادر تیم، هواداران که تیم را تنها نگذاشتند تبریک می گویم. همینطور دو هوادار معلول که جلوی در کنفرانس با آنها گپ زدم. این برد را به مدیرعامل عزیز باشگاه تقدیم می کنیم. گروه آنالیزمان از او فیلمی گرفته که چقدر در ورزشگاه حرص می خورد. همچنین باید از هیئت مدیره هم تشکر کنم که خیلی حمایت کردند.

وی افزود: از این برد راضی هستم، چون با عملکرد خوب فنی تیم همراه بود. نسبت به بازی قبلی با پیکان به لحاظ فنی خیلی بهتر بودیم. باید اشتباهات را جبران کنیم و بازی امروز را سرلوحه کارمان قرار دهیم. شاهین هم خیلی خوب بازی کرد، اما آنها در بازی هفته گذشته مقابل پرسپولیس ضربه خورده بودند. مسئولان استان بوشهر باید به این تیم کمک کنند تا این تیم بلند شود. امیدوارم مجموعه اتفاقات به سود شاهین باشد و از هفته های آینده بتوانند شرایط بهتری پیدا کنند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در واکنش به اینکه اولین برد فصل را کسب کرد و با این برد چه دورنمایی را برای ذوب آهن ترسیم می کند، گفت: باید همین روند و کیفیت را حفظ کنیم. متأسفانه بازی قبلی ما پخش زنده نبود و یکی از بهترین بازی های دوران مربیگری من در مالکیت توپ بود. روی یک لحظه جریان بازی عوض شد. بازیکنان ما امروز جانفشانی کردند. روی ساق پای بازیکنان ما یک استرسی بود و اگر روی سکوها دقت کرده باشید، بعد از یک بر صفر هم این استرس سراغ بچه ها آمد، اما بعد از گل دوم خیال شان راحت شد.

منصوریان بیان کرد: اگر می خواهیم شرایط ذوب آهن بهتر شود، باید این روند را حفظ کنیم. البته که هفته آینده کار ما سخت تر است باید در خانه ماشین سازی، با این تیم بازی کنیم. باید برای حفظ این روند و رفتن در این راستا، شرایط تاکتیکی مان را حفظ کنیم. امروز روی دو پاس فوق العاده محمدرضا خلعتبری و قاسم حدادی فر توانستیم به پیروزی برسیم که باید از آنها تشکر کنم. ما روی خلعتبری حساب باز کرده ایم و در کنار این ماجرا، او از او مراقبت می کنیم تا بعد از مصدومیت روند خود را بهتر کند و از هفته های آینده آن خلعتبری مدنظر هواداران و ما باشد. امروز هم او فوق العاده بود و بهتر از این می شود.

وی درباره اینکه معراج اسماعیلی اولین بازی این فصل را برای ذوب آهن بازی کرد و عملکرد او را چطور ارزیابی می کنید، گفت: دروازه بان مان را عوض کردیم. به طور طبیعی دروازه بان تیم ملی امید باید دروازه بان اصلی ما باشد و نمی توانیم از این بگذریم که او دروازه بان اصلی تیم امید است اما باید تمام ریسک ها را قبول کنیم و خودمان را در جریان بازی ها حفظ می کردیم و با همین دید ریسک پذیری هم به میدان رفتیم.

منصوریان گفت: شاهین هم موقعیت هایی داشت، اما تعداد خطرات آنها زیاد نبود. با این حال وقتی یک دروازه بان از تیم امید می آید و در ترکیب قرار می گیرد، دورنمای خوبی برای تیم ماست. در بازی های آینده نیز او باید این روند را حفظ کند و خط دفاعی نیز این کمک را به او داشته باشد. خوشبختانه اسماعیلی قرارداد بلند مدت هم با ما دارد و از این بابت خیال مان راحت است، اما باید او را حفظ کنیم تا از ریل خارج نشود تا ان شاالله بتوانیم از او یک سیدحسین حسینی، رشید مظاهری و علیرضا بیرانوند بسازیم. درباره خلعتبری نیز باید بگویم ما باید هم او را در زمین داشته باشیم و هم اینکه از او مراقبت کنیم. فقط دو ماه است که او را در اختیار داریم و خلعتبری به زمان نیاز دارد. بازیکنی مانند او برای هر تیمی نعمت است و کمتر بازیکنی پیدا می شود که مانند خلعتبری باشد. من خیلی خوشحالم که خلعتبری و کاپیتان مان، قاسم حدادی فر را با هم داریم، چون خلعتبری هم رهبری خوبی در زمین دارد.

وی در خصوص اینکه در بازی امروز احسان پهلوان، دانیال اسماعیلی فر و مهدی مهدی پور را به صورت همزمان در ترکیب داشت در حالی که در بازی های قبلی بیشتر روی نیمکت حضور داشتند، خاطرنشان کرد: هیچ مربی دوست ندارد این بازیکنان را روی نیمکت داشته باشد. وقتی آماده باشند، در ترکیب قرار می گیرند. درباره مهدی پور قبلاً هم گفتم او اگر کمی تمرکز داشته باشد، کم هافبکی مانند او پیدا می شود که چنین دیدی داشته باشد و با بغل پا هر جایی که می خواهد پاس بدهد. او دید 180 درجه دارد و خیلی خوب بازیکنان را می بیند و پاس می دهد. اگر شرایط عادی بود و بچه ها آماده بودند، به نظرم دانیال اسماعیلی فر باید در این اردوی تیم ملی دعوت می شد. به این بازیکنان هم گفتم ابتدا شما باید عملکرد خوبی داشته باشید که ارزش خودتان را بالا ببرید و بعد به ارزش تیم و لوگوی باشگاه اضافه کنید. آن زمانی هم که در تیم نفت بودم، چهار بازیکن در تیم ملی داشتیم که با اضافه ایمان مبعلی هم تعداد ملی پوشان ما به پنج نفر رسید. جمعاً ملی پوشان ما در تیم ملی بزرگسالان و امید، 9 نفر بودند و تمام تیم ما ملی پوش شده بودند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با تشکر از هواداران این تیم، گفت: یار دوزادهم ما همین تعدادی هستند که امروز در ورزشگاه بودند. جالب است که بگویم، دیروز بازی بسکتبال تیم مان را نگاه می کردم و همین عزیزانی که امروز روی سکوها بودند، دیروز از تیم بسکتبال ما حمایت می کردند و چند روز دیگر هم احتمالاً باید به بازی هندبال بروند. اینها یار دوازدهم تیم ما هستند که وقتی هم دو بر صفر بودیم، به تیم ما آرامش دادند. با آنها خیال مان راحت است و امیدوارم با حمایت این هواداران بتوانیم از این ناحیه جدول که خیلی هم ناحیه خوبی نیست، جدا شویم. به خصوص از هواداران پیشکسوت مان که همیشه از ما حمایت می کنند و حدود 9 نفر هر بازی که ما از رختکن بیرون می آییم کنار زمین به ما امیدواری و آرامش می دهند. من از باشگاه هم درخواست کردم شرایط را طوری فراهم کند تا در بازی های خارج از خانه تنها نباشیم و بتوانیم از حمایت هواداران مان بهره ببریم.

منصوریان درباره مصدومیت درخشان مهر که مقابل شاهین شهرداری تعویض شد، گفت: مصدومیت درخشان مهر طوری بود که نمی توانست بازی کند. البته مشکل او فقط گرفتگی همسترینگ بود و به ترکیب هم برگشت، اما برای اینکه دچار کشیدگی همسترینگ نشود، تیم پزشکی تشخیص داد او بازی نکند و ما هم زبیر نیک نفس را به بازی فرستادیم و با یک تغییر در نفرات داخل زمین، حمید بوحمدان در جای درخشان مهر بازی کرد. درخشان مهر هم هم از سرمایه های تیم ماست و امیدوارم مسئله ای نداشته باشد.

وی در خصوص وضعیت چمن ورزشگاه در نزدیکی نقطه کرنر که باعث ایجاد مشکل شده بود، خاطرنشان کرد: در نزدیکی نقطه کرنر فاصله چمن مصنوعی و طبیعی زیاد بود و بازیکن مان این مشکل را هم به من گفت. باید از مهندس چمن ورزشگاه مان هم تشکر کنم. چمن ورزشگاه ما زمستانی است و خیلی خوب برای بازی ها آماده می شود. ما فصل گذشته هم در آسیا مسئله ای نداشتیم و چمن مخمل در اختیارمان بود. حتی زمین ملت هم که محل تمرینات ماست وضعیت خوبی دارد و بسیار عالی است که باید از مهندس زمین مان تشکر کنم که واقعاً هیچ دغدغه ای به لحاظ زمین تمرینی نداریم. آنقدر از کیفیت چمن لذت می برم که خودم همیشه 45 دقیقه پیش از آغاز تمرین وارد زمین می شوم، اما این مشکل را باید به مهندس زمین مان بگوییم تا آن را برطرف کند، چون فاصله چمن مصنوعی و طبیعی تقریباً 50 سانت بود که بازیکن ما موقع ضربه کرنر نمی توانست دورخیز کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 533

به "اصفهان، منصوریان: بازیکنان ذوب آهن جانفشانی کردند، باید همین روند را حفظ کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان، منصوریان: بازیکنان ذوب آهن جانفشانی کردند، باید همین روند را حفظ کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید