شوک دوباره به پرسپولیس؛ محرومیت 6 ماهه عیسی آل کثیر تأیید شد

به گزارش کتاب ارزان، محرومیت مهاجم پرسپولیس که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعمال شده بود اجرا خواهد شد.

شوک دوباره به پرسپولیس؛ محرومیت 6 ماهه عیسی آل کثیر تأیید شد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، حکم محرومیت 6 ماهه عیسی آل کثیر که از سوی AFC ابلاغ شده بود تایید و اجرایی خواهد شد.آل کثیر که به دلیل شادی گلش در بازی با پاختاکور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با شکایت این باشگاه روبرو شد از سوی AFC محرومیت شش ماهه ای برایش در نظر گرفته شد که باشگاه پرسپولیس نسبت به آن اعتراض کرد و این اعتراض مورد پذیرش قرار نگرفته است.

مهاجم پرسپولیس نوع شادی مخصوص به خودش را دارد که پیش از این در رقابت های داخلی انجام می داد، ولی اطلاعی نداشت که این شادی گل در یک ملاقات بین المللی می تواند عواقب سنگینی برایش داشته باشد و پس از شکایت باشگاه پاختاکور به دلیل برداشت توهین نژادپرستانه از این حرکت حکم محرومیت سنگین 6 ماهه برایش اعمال شد و ملاقات نیمه نهایی مقابل النصر عربستان را هم از دست داد.

باشگاه پرسپولیس امید داشت تا با اعتراض به این رأی به کمیته استیناف AFC بتواند آن را لغو نموده یا کاهش دهد که این درخواست مورد موافقت قرار نگرفت تا آل کثیر مجبور به گذراندن کامل دوران محرومیتش باشد و بدین ترتیب در ملاقات فینال لیگ قهرمانان آسیا هم کنار تیمش حضور نخواهد داشت.

آنطور که در شرح تفصیلی حکم آمده، ای اف سی همچون دیگر موارد تمام ادعا ها و دلایل حقوقی موجود را خوانده، اما در تصمیم گیری تنها به شواهدی ارجاع داده که کمیته آن را برای شرح خود لازم می داند. اما نکته جالب گراندز جای دیگری است؛ در بخش سوم ادعا می گردد که یک فرد پس از بازی پرسپولیس و پاختاکور با ارسال شکایتی به دبیرخانه کمیته انضباطی و اخلاقی، زمینه ساز حکم محرومیت شده است. در شکایت این فرد آمده: در بازی پرسپولیس و پاختاکور اتفاقی افتاد که نمونه نژادپرستی بوده. بعد از گل پرسپولیس، آل کثیر شکل چشم هایش را تغییر داد! معین است که این نژادپرستانه است! اقدام کنید!

البته ای اف سی هویت این فرد را معین ننموده و همچنین ننوشته که فرد شاکی از ایران بوده یا کشور دیگر. در ادامه آمده که دبیرخانه با تحقیق خود فهمیده که این خوشحالی ژست چشم بادامی را به نمایش می گذارد.

همچنین نوشته شده که روز دوم اکتبر پرسپولیس ارتکاب هرگونه عمل تحقیر آمیز یا تبعیض آمیز را رد نموده و در شرح بیشتر دلیل خوشحالی او را نوشته است:

1. عمل آقای آل کثیر بعد از به ثمر رساندن گل صرفا به خاطر عمل به قولی بوده که او به برادرزاده کم سن و سالش داده بوده. این دو رابطه احساسی نزدیکی با هم دارند (سند ها در پیوست شماره 1). آقای آل کثیر برادرزاده ای دارد که وقتی می خندد چشمهایش به چشم بادامی شباهت کامل دارد. بر اساس این قول، آل کثیر بعد از زدن گل این ژست را می گیرد تا ثابت کند به یاد برادرزاده اش بوده و گل را به او تقدیم می نماید. پس در این ژست هیچ قصد یا نیتی برای توهین به یک نژاد یا قوم در میان نبوده است (این بخش بر اساس دفاعیات ارسال شده توسط خود بازیکن آماده و ارائه شده است).

2. این بازیکن از زمان بازی در باشگاه صنعت نفت آبادان و نفت تهران بار ها این شادی بعد از گل را اجرا با توجه به معنای شرح داده شده در بند 1 انجام داده است (مستند شده در پیوست 2).

3. این بازیکن سال ها در ایران این نوع شادی را انجام داده و تصاویر آن در تلویزیون ملی و رسانه ها منتشر شده است. ولی با وجود اینکه گروهی از ساکنین شمال ایران و جنوب شرق ایران چشم بادامی دارند هیچیک از آن ها این حرکت او را توهین آمیز قلمداد ننموده و هیچ ارگان قضایی یا انضباطی ای در این باره اقدامی انجام نداده است (مستند شده در پیوست 3).

4. این بازیکن در کنفرانس خبری به صراحت اعلام می نماید که علت شادی بعد از گلش، آنچنانکه در بند 2 شرح داده شد، نشان دادن محبت و شادی اش به برادرزاده او بوده است.

با توجه به دلایل ذکر شده که ثابت می نماید هیچ نیتی برای توهین در کار نبوده و این حرکت خطاب به هیچ قوم یا نژاد خاصی انجام نشده، ما ضمن احترام به همه نژاد ها و ملیت ها درخواست داریم همه اتهامات علیه این بازیکن آقای آل کثیر ملغی گردد.

با این حال دفاعیات پرسپولیس ای اف سی را مجاب ننموده که آل کثیر را جریمه نکند و آنطور که در گراندز حکم آمده، او بر اساس ماده 58.1 قانون انضباطی و اخلاقی ای اف سی که درخصوص عمل تحقیر آمیز یا تبعیض آمیز است، به کمترین میزان محرومیت محکوم شده است: شش ماه محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی و 10 هزار دلار جریمه آمریکا.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1321

به "شوک دوباره به پرسپولیس؛ محرومیت 6 ماهه عیسی آل کثیر تأیید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک دوباره به پرسپولیس؛ محرومیت 6 ماهه عیسی آل کثیر تأیید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید