تصمیم عجیب خریدار نقاشی که بعد از فروش نابود شد

به گزارش کتاب ارزان، خریدار ناشناس یکی از آثار بنکسی که اثر خریداری شده اش بلافاصله پس از حراجی از بین رفت تصمیم گرفته این نقاشی را نگه دارد.

تصمیم عجیب خریدار نقاشی که بعد از فروش نابود شد

به گزارش کتاب ارزان به نقل از اکونومیک تایمز، نقاشی دختری با بادکنک ـ اثر بنکسی نقاش معروف خیابانی ـ درست بعد از اینکه هفته گذشته در حراجی ساتبی با قیمت یک میلیون دلار به حراج گذاشته شد، به طور اسرارآمیزی رشته رشته شد و از بین رفت و حالا خبر رسیده آن خریدار ناشناس تصمیم به نگه داری اثر گرفته است!

حراجی ساتبی طی یک بیانیه اعلام نموده که اثر دختری با بادکنک از بنکسی که در سال 2006 میلادی خلق شده، پس از اینکه در حراجی ساتبی به محض فروش از بین رفت نام جدیدی با عنوان عشق در سطل آشغال را برای بازتاب تغییر وضعیت خود خواهد داشت.

همچنین خانه حراجی ساتبی اعلام نموده که خریدار این اثر رشته رشته شده از بنکسی یک خانم مجموعه دار آثار هنری از قاره اروپا است.

رییس بخش هنرهای معاصر حراجی ساتبی در اروپا، اظهار کرد: بنکسی با رشته رشته کردن نقاشی دختری با بادکنک یک اثر هنری را نابود ننموده بلکه یک اثر جدید را خلق نموده است.

اخبار از بین رفتن ناگهانی این اثر از بنکسی خیلی سریع در میان رسانه های دنیا باز نشر داده شد و صفحه اینستاگرام بنکسی ویدئویی منتشر کرد که در آن یک هنرمند ناشناس در حال نصب کردن یک دستگاه رشته رشته کننده در داخل قاب طلا کاری شده نقاشی دختری با بادکنک است. در واقع این دستگاه از ابتدا نیز با هدف از بین بردن نقاشی در حراجی، درون قاب دستگاه تعبیه شده بود.

درست بعد از اینکه این اثر از بنکسی در تاریخ 5 اکتبر با قیمت 1.37 میلیون دلار به فروش رسید، یک هشدار دهنده درون دستگاه رشته رشته کننده تعبیه شده درون قاب به صدا درآمد و سپس بوم نقاشی از پایین قاب آغاز به از بین رفتن کرد. حراجی ساتبی اعلام نموده که این اثر رشته رشته شده را به زودی به نمایش خواهد گذاشت.

بنکسی هنرمند گرافیتی کار اهل بریستول است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت دنیای دارد ولی با این حال هویت اصلی او هنوز فاش نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع هایی مانند گرمای دنیای، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا شده و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 71

به "تصمیم عجیب خریدار نقاشی که بعد از فروش نابود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم عجیب خریدار نقاشی که بعد از فروش نابود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید