تغییر تاریخ برگزاری جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

به گزارش کتاب ارزان، تهران (پانا) - دبیرعلمی دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تغییر زمان برگزاری این جشنواره ملی خبر داد و مطرح نمود که تاریخ برگزاری این جشنواره ملی، از 30 آذرماه به هفتم دی ماه تغییر کرد.

تغییر تاریخ برگزاری جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رضا خانی پور دبیرعلمی دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اعلام این خبر درباره کم و کیف داوری آثار گفت: آثار ارسالی به این جشنواره ملی در حوزه های مختلف برای ارزیابی و داوری به داوران داخل و خارج از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران سپرده شده و تا به امروز 90درصد داوری ها اجرا شده است.

وی ادامه داد: نحوه ارزیابی آثارارسالی براساس جداول امتیازی آثارعلمی اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و بر اساس شرایط و نیازهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بومی سازی شده و به عبارت دیگر مواردی به جدولِ امتیازدهی افزوده شده و موضوعاتی که برای سازمان مهمتر است نیز از امتیازات بیشتری برخوردار شده است، برای مثال می توان به پژوهش های کاربردی و هدفمند اشاره کرد.

خانی پور یادآور شد: با توجه به اختلاف معنادار بین داوری اول و دوم برخی آثار، آنها را به داوری سوم ارجاع داده ایم و اکنون منتظر دریافت نتیجه از این بخش هستیم.

وی ادامه داد: طبق اعلام دبیرخانه، تعداد 104 اثر به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ارسال شده است که 12 اثر در حوزه سرانجام نامه، طرح، کتاب و غیره خارج از موضوعات و محورهای جشنواره بوده و اکنون از داوری ها حذف شدند.

دبیرعلمی دوازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تغییر زمان برگزاری این جشنواره ملی خبر داد و گفت: تاریخ برگزاری این جشنواره ملی، از 30 آذرماه به هفتم دی ماه تغییر کرد.

خانی پور خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره معرفی دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه های علم اطلاعات و دانش شناسی، اسناد و علوم آرشیوی، مطالعات ایران شناسی و اسلام شناسی، نسخه پژوهی و تاریخ شفاهی در سطح ملی و نیز شناسایی استعدادهای جوانان در این حوزه ها است. بهره گیری از ظرفیت ، توان علمی پژوهشگران و ارتباط بیشتر آنان با سازمان اسناد وکتابخانه ملی ایران، تشویق و ترغیب بیشتر در تولید علم در حوزه های یاد شده و تقویت مرجعیت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از دیگر اهداف برپایی این رویداد فرهنگی است.

لازم به توضیح است: دوازدهمین دوره این جشنواره ملی با شعار پژوهش هدفمند، توسعه فناوری و مرجعیت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود و آثاری که از آنها تجلیل و تقدیر می شود شامل کتاب (تالیف،تصنیف و ترجمه)، سرانجام نامه ارشد و دکتری، طرح های سرانجام یافته و ایده های برتر است که باید در حوزه های موضوعی این همایش ارائه شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2007

به "تغییر تاریخ برگزاری جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر تاریخ برگزاری جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید