توقف تزریق واکسن استرازنکا در 6 کشور

به گزارش کتاب ارزان، 6 کشور تزریق واکسن استرازنکا را به طور موقت، متوقف کردند. امروز جمهوری ایرلند هم به جمع کشورهایی پیوست که کاربرد واکسن ضدکووید19 شرکت داروسازی استرازنکا را به طور موقت متوقف نموده اند. دولت ایرلند این تصمیم را اقدامی احتیاطی عنوان نموده است.

توقف تزریق واکسن استرازنکا در 6 کشور

این تصمیم پس از آن اعلام شد که دولت نروژ از بروز مسائل انعقادی در سه نفر از کارکنان کادر درمان در این کشور پس از دریافت این واکسن اطلاع داد. این سه نفر پس از دریافت واکسن استرازنکا دچار خونریزی داخلی، بروز لخته خون در عروق مغز و کاهش میزان پلاکت خون شده بودند. پیش از این هلند، دانمارک، نروژ، ایسلند و اتریش هم از توقف موقت کاربرد واکسن استرازنکا اطلاع داده بودند. ناحیه پیمونت، در شمال غربی ایتالیا هم یکشنبه گفت که به خاطر مرگ یک معلم پس از دریافت واکسن استرازنکا، تزریق این واکسن را متوقف نموده است.

شرکت بریتانیایی- سوئدی استرازنکا که واکسن ضدکرونای خود را با همکاری دانشگاه آکسفورد فراوری نموده است، می گوید در آنالیز پرونده 17 میلیون نفر که در اتحادیه اروپا و بریتانیا این واکسن را دریافت نموده اند، شواهدی درباره افزایش احتمال بروز لخته های خونی دیده نشده است.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1561

به "توقف تزریق واکسن استرازنکا در 6 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف تزریق واکسن استرازنکا در 6 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید