فراوری برق با پنجره های رنگی

به گزارش کتاب ارزان، این سلول خورشیدی را می توان در هفت رنگ مختلف، از جمله آبی و سبز ارغوانی فراوری کرد و بنابراین در پنجره های منقوش قابل استفاده است.

فراوری برق با پنجره های رنگی

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

کره جنوبی با استفاده از ورقه های نازک مس رنگی توانسته اند تحولی دوران ساز در فناوری سلول های خورشیدی پدید آورند. پژوهشگاه الکترونیک و مخابرات (اتری) توانست سلول هایی را با موفقیت آزمایش کند که با کشیدن لایه های نازک روی ورقه های زیرلایه شیشه ای ساخته بودند.

این محققان متوجه شدند که این سلول های خورشیدی ابتکاری می توانند بیش تر از سایر سلول های خورشیدی غیر سیلسیمی نور خورشید را جذب نمایند و در نتیجه عمل تبدیل را موثرتر انجام دهند و دوام بیش تری داشته باشند.

این سلول جدید در قیاس با سلول های سیلیسیمی به ماده خام کم تری احتیاج دارد و بنابراین فراوریشان زیست محیطی تر و ارزان تر است. این سلول خورشیدی را تا کنون فقط در شرایط آزمایشگاهی آزمایش نموده اند، اما محققان سازنده آن ادعا می نمایند که تمامی موانع فراوری کامل تجاری آن را برطرف نموده اند.

یونگ-دوک چونگ، محقق ارشد در فراوری این سلول خورشیدی، می گوید: این فناوری فراوری پودمان های فوتوولتایی رنگی، دارای ارزش افزوده زیادی است و به توسعه سامانه های برق خورشیدی یاری خواهد نمود.

این سلول خورشیدی را می توان در هفت رنگ مختلف، از جمله آبی و سبز ارغوانی فراوری کرد و بنابراین در پنجره های منقوش قابل استفاده است.

در کوشش های قبلی برای فراوری پنجره های منقوشی که قابلیت فراوری برق از خورشید داشته باشند، از لایه های بلور های نیمه رسانا، دی اکسید تیتانیوم و مواد رنگی استفاده نموده بودند و برق فراوریی هم محدود بود. طراح هلندی، ماریان فان آئوبل، هم در سال 2015 نمونه ای فراوری نموده بود که می توانست تلفن همراه هوش مند را طی حدود هفت ساعت شارژ کند.

او همان موقع گفته بود: برای مثال استفاده از این روش در کلیسا ها خیلی می تواند جالب باشد، اما در ادارات یا نمای کتابخانه ها یا موزه ها نیز قابل استفاده است.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1207

به "فراوری برق با پنجره های رنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری برق با پنجره های رنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید