حداقل دستمزد کارگری 3 درصد بالاتر از میانگین تورم است ، اختصاص حدود 15 درصد از ارزش بورس کشور به شستا

به گزارش کتاب ارزان، به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری در نشستی با مدیران کل و روسای ادارات شهرستان های سراسر کشور که با حضور 420 نفر به صورت مجازی برگزار گشت، گفت: این نشست باید موتور محرکه ادامه حرکت دولت تدبیر و امید باشد.

حداقل دستمزد کارگری 3 درصد بالاتر از میانگین تورم است ، اختصاص حدود 15 درصد از ارزش بورس کشور به شستا

وی هدف از برگزاری این جلسه را افزایش روحیه کار و تلاش در بین همکاران استان ها دانست و افزود: تا آخرین روز کاری دولت به هیچ عنوان نباید دچار کندی در انجام وظایف و ماموریت ها شد و باید با سرعت و تلاش بیشتر در ارائه خدمات به مردم تلاش کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شعار این وزارتخانه را شفافیت در ارائه خدمات به مردم بیان کرد و افزود: موتور حرکت این وزارتخانه باید برای خدمت به مردم همیشه روشن نگه داشته شود.

شریعتمداری به موفقیت های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در موضوع شفاف سازی فعالیت ها اشاره کرد و افزود: اگر از شفافیت به عنوان یک اصل از حکمرانی مطلوب صحبت می کنیم منظور کار فانتزی و عکس دریافت نیست بلکه باید در عمل آن را محقق کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه عمومی سازی اطلاعات باید در همه سامانه ها انجام شود، افزود: هم سامانه هایی که در حوزه فعالیت های دولت الکترونیک به ویژه در شرایط کرونا راه اندازی شده اند و هم سامانه هایی که برای ارائه اطلاعات به مردم و مدیران طراحی شده اند دارای ارزش برابر در حوزه ایجاد شفافیت هستند.

شریعتمداری، سامانه های جامع و هوشمند تعاون، روابط کار، کارا، ناظر و… را از جمله مهم ترین سامانه ها در این وزارتخانه بیان کرد.

اختصاص حدود 15 درصد از ارزش بورس کشور به شستا

شریعتمداری توجه به قومیت ها در این وزارتخانه را مهم بیان کرد و گفت: جلوگیری از تبعیض قومیتی یکی از اصول مهم و مورد توجه ماست و هیچ نگاه قومیتی در اداره امور این وزارتخانه وجود ندارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به زیرساخت های فسادزا در این وزاتخانه توجه شده است، گفت: توجه به شفافیت یکی از زیرساخت های فسادزدا محسوب می شود.

شریعتمداری در خصوص اقدامات شفاف سازی در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و بیان داشت: پیش از این به شستا به عنوان یک تاریکخانه نگاه می کردند ولی با اقداماتی چون به کارگیری 40 مجموعه اطلاع رسان، تولیدکارنامه الکترونیکی ارزیابی، به روزرسانی صورت حساب های مالی شرکت ها، برگزاری به موقع مجامع و دریافت گزارش بازرسی و حسابرسی از مجموعه این شرکت ها و مهم تر از همه ورود به بازار سرمایه این ذهنیت تغییر کرد.

وی بورسی کردن شستا را اقدامی فوق العاده دانست و افزود: در حال حاضر شستا حدود 15 درصد از ارزش بورس کشور را به خود اختصاص داده است.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه در همه زیر مجموعه های وزارتخانه باید حتی از یک خطا هم جلوگیری شود، افزود: باید با یک نظارت جامع با کوچک ترین فساد برخورد شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، و اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بعد از 14 سال را از جمله اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد.

حداقل دستمزد کارگری، متناسب با تورم تعیین شد

شریعتمداری بیان کرد: در این دولت تلاش شد حداقل دستمزد کارگری، متناسب با تورم تعیین شود، طی این سال ها، تعیین حقوق دستمزد کارگری، 3.1 درصد از میانگین تورم بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه در دو سال تصدی مسئولیت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شاهد افزایش نزدیک به 70 درصدی دستمزد کارگران بودیم، افزود: این اقدامات به رضایت عمومی در جامعه منجر شده است هرچند با توجه به بالا بودن نرخ تورم و با توجه به شرایط تحریم، این افزایش زیاد دیده نشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به افزایش حق مسکن کارگری طی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: رقم حق مسکن کارگری طی این دو سال از 40 هزار تومان به 300 هزار تومان افزایش یافته است.

شریعتمداری با بیان اینکه طی این دو سال پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان 12 تامین اجتماعی برابر افزایش یافته است، شرح داد: با تدابیر انجام گرفته، افزایش کمک هزینه های رفاهی و فراهم کردن امکانات خرید بانرخ سود مناسب برای بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری، از جمله اقداماتی بودکه برای افزایش قدرت خرید این قشر انجام شد.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1534

به "حداقل دستمزد کارگری 3 درصد بالاتر از میانگین تورم است ، اختصاص حدود 15 درصد از ارزش بورس کشور به شستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداقل دستمزد کارگری 3 درصد بالاتر از میانگین تورم است ، اختصاص حدود 15 درصد از ارزش بورس کشور به شستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید