رئیس سازمان میراث فرهنگی خبر داد: رشد 54 درصدی جذب گردشگر خارجی در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، چهره واقعی ایران باید برای گردشگران دنیا معرفی شود

به گزارش کتاب ارزان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ورود بیش از 6 میلیون گردشگر خارجی در 9 ماهه امسال گفت: سال گذشته 5 میلیون و 100 هزار گردشگر خارجی وارد کشور شدند اما در 9 ماهه امسال بیش از 6 میلیون گردشگر به کشور سفر کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 54 درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی خبر داد: رشد 54 درصدی جذب گردشگر خارجی در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، چهره واقعی ایران باید برای گردشگران دنیا معرفی شود

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با اعلام این خبر در حاشیه سفر به استان البرز در جمع کتاب ارزان گفت: یکی از موضوعاتی که برای جذب گردشگر باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم، تبلیغات وسیع و معرفی مناسب داشته ها و جاذبه های گردشگری کشورمان است.

او افزود: متاسفانه با پروژه ایران هراسی در جهان روبرو هستیم و شاهد تبلیغات منفی از سوی برخی از دولت ها از جمله آمریکا علیه ایران هستیم در حالی که اعتقاد داریم باید چهره واقعی ایران برای گردشگران خارجی معرفی شود.

او با اشاره به حضور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به ایران و حضور در اجلاس همدان 2018 گفت: حضور دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در این اجلاس و نیز بازدید پادشاه اسپانیا از غرفه ایران در نمایشگاه بین المللی فیتور از بین 886 غرفه، باعث شد تا ایران در صدر اخبار گردشگری جهان قرار گیرد و در حال حاضر ایران به عنوان مقصد امن از سوی رسانه های مهم جهان معرفی می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با اشاره به اینکه بخش گردشگری کشور امسال رونق یافته، گفت:2 هزار پروژه مرمتی در حوزه میراث فرهنگی در دست اجرا است.

او با بیان این که اکنون حدود یک میلیون سایت تاریخی در کشور داریم که این مجموعه ها به صورت دائمی نیاز به نگهداشت و مرمت دارند. ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی مجری این پروژه ها نبوده بلکه هدایت کننده است.

مونسان با بیان اینکه تبلیغات منفی علیه ایران در جهان انجام می شود، گفت: استفاده درست از فضای مجازی می تواند به معرفی چهره واقعی و درست ایران اسلامی کمک کند که در حال حاضر پورتال جامع گردشگری کشور با زبان های مختلف این اقدام را انجام داده است.

او با اشاره به اینکه ما نباید متکی به نفت باشیم و بهتر است زمینه های جدیدی در راستای تقویت اقتصاد ایجاد کنیم، افزود: در شرایط فعلی کشور تقویت گردشگری راهکاری سریع و ارزان برای رونق مالی در کشور است.

معاون رئیس جمهوری گفت: بیش از یکهزار و 980 پروژه گردشگری در کشور در حال انجام است که بخش خصوصی 120 هزار میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری کرده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: زمانی که این پروژه ها به پیشرفت فیزیکی 30 درصدی برسند از محل صندوق توسعه ملی تسهیلات ارزان قیمت با بهره 14 درصدی برای تکمیل آنها پرداخت می شود.

او تاکید کرد: یکهزار میلیارد تومان توافق با صندوق توسعه ملی برای حمایت از پروژه های گردشگری کشور داریم که هنوز سقف آن پر نشده است.

مونسان گفت: از سوی دیگر منبع خوبی برای اشتغال روستایی داریم که در این بخش نیز حدود 18 هزار میلیارد تومان از منابع ملی توسط دولت دیده شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت های خارج از دولت نیز بهره برداری کنیم، گفت: اهمیت این موضوع به این دلیل است که دولت نمی تواند تمام مطالبات در این حوزه را دنبال کند و محدودیت مالی دارد .

او در ادامه افزود: در بخش آثار تاریخی تلاش براین است که مرمت آنها از محل بودجه دولتی انجام شود ضمن آنکه این اماکن با ایجاد اشتغال برای مردم همراه شود.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 270

به "رئیس سازمان میراث فرهنگی خبر داد: رشد 54 درصدی جذب گردشگر خارجی در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، چهره واقعی ایران باید برای گردشگران دنیا معرفی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان میراث فرهنگی خبر داد: رشد 54 درصدی جذب گردشگر خارجی در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، چهره واقعی ایران باید برای گردشگران دنیا معرفی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید