راهنمای کامل خرید جهیزیه به سبک بوهمین

به گزارش کتاب ارزان، سبک بوهمین یا بوهو، با رنگ های زنده، الگوهای متنوع و ترکیبی از عناصر فرهنگی مختلف، فضایی پرانرژی و خلاقانه ایجاد می نماید. این سبک با تاکید بر آزادی بیان و عدم پیروی از قوانین سختگیرانه دکوراسیون، انتخابی ایدئال برای افرادی است که در پی فضایی غیررسمی و دلپذیر هستند. اگر شما هم قصد دارید برای خرید جهیزیه به سبک بوهمین اقدام کنید، این مطلب از خبرنگاران مگ می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

راهنمای کامل خرید جهیزیه به سبک بوهمین

سبک دکوراسیون بوهمین چیست؟

سبک دکوراسیون بوهمین (Bohemian) یا همان بوهو، یک سبک دکوراسیون غیررسمی و پر از انرژی است که اصالت و خلاقیت را منتقل می نماید. این سبک از ترکیب رنگ های روشن و درخشان، الگوهای پرانرژی، بافت های مختلف و عناصر دکوراتیو متفاوت تشکیل شده است. در ادامه دربار ه برخی از ویژگی ها و جزئیات این سبک می خوانید.

رنگ ها

در دکوراسیون بوهمین معمولا از رنگ های زنده مثل نقره ای، زرد، قرمز، آبی فیروزه ای و سبز استفاده می گردد. بعلاوه رنگ های ترکیبی با طرح های متنوع هم برای جلوه بیشتر دیده می گردد.

لوازم و وسایل دست ساز

در سبک بوهو، از لوازم و وسایل دست ساز و هنری برای تزئینات استفاده می گردد. لوازمی مثل پارچه های چاپی دستی، قالب های جنگلی، قلاب بافی و پارچه های طبیعی در این دکوراسیون زیاد به چشم می خورد.

الگوها، ترکیبات و بافت ها

الگوها و ترکیباتی مثل طرح های گل دار، پارچه های اتریشی، قلاب بافی و قالب های چوبی برای ایجاد تنوع و زیبایی در دکوراسیون بوهمین به کار می رود.

مبلمان و تزئینات

مبلمان در این سبک می تواند شامل مبل و شال مبل، کوسن های گرم و پاف های زیبا با الگوهای مجذوب نماینده باشد. بعلاوه استفاده از سنگ ها و کریستال ها، شمع های عطری و پرده های ریسه ای را می توان در این سبک مشاهده کرد.

گیاهان و جنگلی شدن

از طبیعت و گیاهان به عنوان عناصر اصلی دکوراسیون بوهمین استفاده می گردد. گلدان های بزرگ پر از گیاهان آپارتمانی، گل های قرمز و سبز و حتی گلدان ها و شیشه های کوچک برای پرورش و قلمه زدن گیاهان از ویژگی های اصلی این سبک است.

خرید جهیزیه به سبک بوهمین

همانطور که اشاره کردیم تمام وسایل و تزئینات در سبک دکوراسیون بوهمین باید سرشار از انرژی، خلاقیت و راحتی باشند و در این میان حتما نشانه هایی از طبیعت هم دیده گردد. مثلا استفاده از سنگ ها، گیاهان و لوازم چوبی می تواند این پیوند را برقرار کند. در ادامه این راهنمای خرید جهیزیه به سبک بوهمین با لوازم اصلی برای اجرای دکوراسیون به این سبک در خانه آشنا می شوید.

مبلمان و اتاق نشیمن

اتاق نشیمن باید با مبلمانی چوبی یا فلزی که با انواع اکسسوری مثل کوسن و شال مبل پوشیده شده اند پر گردد. بعلاوه میز غذاخوری هم باید به صورت دست ساز و به سبکی باشد که حس قرار گرفتن در امواج طبیعت و فضایی شاد را برای شما به همراه داشته باشد.

میز و صندلی ناهارخوری

میزهای چوبی قدیمی یا دست ساز با صندلی هایی از جنس های مختلف مانند چوب، فلز و حتی حصیری در این سبک زیاد دیده می شوند. کارشناسان و متخصصین در حوزه دکوراسیون داخلی استفاده از پارچه های رنگارنگ و کوسن های بافت دار روی صندلی ها را توصیه می نمایند و معتقدند می تواند مجذوب نمایندهیت بیشتری به فضا ببخشد.

مبل و کاناپه

مبلمان با پارچه های پرنقش و نگار، رنگ های گرم و کوسن های فراوان از نشانه های یک اتاق نشیمن به سبک بوهمین است. ترکیب مبل های مدرن با صندلی های قدیمی و رنگارنگ می تواند به راحتی فضایی بوهمین خلق کند.

کتابخانه و قفسه

کتابخانه ها و قفسه های باز با چوب های قدیمی یا فلزی که می توانند محل نمایش کتاب ها، گیاهان و تزئینات بوهو باشند برترین انتخاب برای تکمیل دکوراسیون اتاق نشیمن هستند.

آشپزخانه

یک آشپزخانه بوهمین باید شما را به یاد آشپزخانه کولی های دشت های سبز بیندازد. ظروف دست ساز یا سرامیکی پر از نقش های زیبا، کابینت ها و میزهای چوبی در کنار پارچه های رنگارنگ می تواند یک آشپزخانه بوهمین عالی بسازد.

کابینت ها و قفسه ها

کابینت های چوبی رنگارنگ با دستگیره های فلزی یا سرامیکی دست ساز از مشخصه های یک آشپزخانه بوهمین است. قفسه های باز چوبی برای نمایش ظروف رنگی و قدیمی می تواند به ایجاد هر چه بهتر این فضا یاری کند.

سینک و شیرآلات

سینک های عمیق و بزرگ با شیرآلات برنجی یا مسی با طراحی های سنتی حتما باید در آشپزخانه با این سبک دکوراسیون باشد. استفاده از ظروف و ابزارهای دست ساز می تواند آشپزخانه را خاص تر کند.

ظروف و لوازم پخت و پز

در انتخاب و خرید ظروف پخت وپز و پذیرایی حتما ظروف سفالی و سرامیکی با نقوش سنتی و رنگ های زنده را در نظر بگیرید. استفاده از پارچه های رنگارنگ برای رومیزی ها و دستمال های آشپزخانه هم برای اجرای این سبک از دکوراسیون در آشپزخانه توصیه می گردد.

اتاق خواب

اتاق خواب در اینن سبک از دکوراسیون باید حس آرامش همراه با انرژی سالم و رهایی بخش را به شما منتقل کند. برای انتخاب لوازم اصلی اتاق خواب می توانید به روش زیر عمل کنید.

تخت و کمد

در انتخاب تخت خواب به سراغ تخت خواب های چوبی یا فلزی بروید و سعی کنید روی آن را با پارچه های رنگارنگ بپوشانید. بعلاوه کمدهایی را انتخاب کنید که طرح های متنوع دارند و از چوب یا فلز ساخته شده اند. کمدی با درهای قدیمی و دستگیره های تزئینی می تواند برترین انتخاب برای کمد باشد.

ملحفه و پرده

ملحفه ها و پرده های با طرح های بوهمین و رنگ های زنده برترین گزینه ها هست. استفاده از پارچه های بافت دار و دست ساز برای ایجاد حس گرما و راحتی و بعلاوه بک دراپ را به شما توصیه می کنیم.

تزئینات و اکسسوری ها

وقتی در خرید جهیزیه به سبک بوهمین لوازم اصلی را تهیه کردید نوبت به تزئینات و اکسسوری ها می رسد. این لوازم به ظاهر ساده می توانند دکوراسیون شما را تکمیل نموده و حال وهوای خانه را به کلی تغییر دهند.

فرش و قالیچه

فرش های دست بافت با الگوهای سنتی و رنگ های زنده همان چیزی است که برای اتاق نشیمن احتیاج دارید. قالیچه های کوچک و رنگارنگ هم می توانند به هر گوشه ای از خانه حس بوهو ببخشند.

چراغ ها و لوسترها

برای تامین نور خانه به سراغ چراغ های آویز و لوسترهای دست ساز با طراحی های متنوع و مواد طبیعی بروید. استفاده از لامپ های با نور گرم برای ایجاد فضایی دنج و دلپذیر برترین انتخاب هستند.

تابلوها و آثار هنری

شما می توانید روی دیوارهای خانه را با تابلوهای نقاشی با موضوعات طبیعت و فرهنگ های مختلف پر کنید. بعلاوه آثار هنری دست ساز از چوب، فلز و بک دراپ هم انتخاب های خوبی برای به جریان انداختن انرژی در گوشه و کنار خانه هستند.

گیاهان و گل ها

در آخر به گیاهان می رسیم تا بتوانید کار خرید جهیزیه به سبک بوهمین را به خاتمه برسانیم. گیاهان به صورت مستقیم ارتباط این سبک دکوراسیون را با طبیعت برقرار می نمایند و می توانند به برترین شکل انرژی زندگی را در خانه به جریان اندازند. بعلاوه اگر در شهرهای بزرگ زندگی می کنید در روزهایی که هوا آلوده است، همین گیاهان می توانند برای شما اکسیژن تازه تامین نمایند. در سبک بوهمین دو نوع از گیاهان استفاده می گردد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید.

گیاهان آپارتمانی

گیاهان سبز و گل های رنگارنگ که در گلدان های دست ساز یا قدیمی قرار می گیرند و گیاهان آپارتمانی هم در گلدان های بزرگ که می توانند به فضا حس زندگی و تازگی بدهند.

گل های خشک

گل های خشک در گلدان های سرامیکی یا شیشه ای قرار می گیرند و می توانند به عنوان تزئینات دیواری یا رومیزی استفاده شوند.

مرور کلی

سبک بوهمین با تاکید بر آزادی، خلاقیت و ترکیب عناصر مختلف فرهنگی، فضایی پرانرژی و دلپذیر ایجاد می نماید. با انتخاب مبلمان، لوازم آشپزخانه، و تزئینات مناسب، می توانید خانه ای با حس و حال بوهمین و منحصربه فرد داشته باشید. استفاده از رنگ های زنده، الگوهای طراحی متنوع و آثار هنری دست ساز می تواند به شما یاری کند تا فضایی پرانرژی و دلپذیر در خانه تان ایجاد کنید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 تیر 1403 بروزرسانی: 2 تیر 1403 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2341

به "راهنمای کامل خرید جهیزیه به سبک بوهمین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل خرید جهیزیه به سبک بوهمین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید