غفور: لیگ والیبال ایران سال جاری بهتر از اروپا می گردد، کار با کولاکوویچ لذت بخش بود

به گزارش کتاب ارزان، بازیکن تیم ملی والیبال کشورمان گفت: به نظرم امسال شرایط لیگ ایران بهتر از اروپا خواهد بود، زیرا باشگاه ها در نظر دارند برای امسال با تیم های قدرتمندی در لیگ برتر والیبال حضور یابند.

غفور: لیگ والیبال ایران سال جاری بهتر از اروپا می گردد، کار با کولاکوویچ لذت بخش بود

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، امیر غفور بازیکن تیم ملی والیبال کشورمان پس از بازگشت از ایتالیا، در مصاحبه با روابط عمومی فدراسیون والیبال، تاکید نمود: گسترش و شیوع ویروس کرونا، باشگاه های اروپایی را با حامیان مالی خود، دچار مشکل جدی نموده است و در مجموع شرایط تیم ها حاد است.

او با اشاره به اهمیت بسیار زیاد حامیان مالی در ورزش قهرمانی دنیا به ویژه اروپا، اضافه نمود: بسیاری از تیم های عظیم، در شرایط انحلال قرار گرفتند و واقعا شرایط بدی دارند. به عنوان مثال تیم وِروا ورشو لهستان 40 درصد بودجه خود را کم نموده است.

بازیکن تیم والیبال لوبه ایتالیا، گفت: لوبه هم قادر به تامین هزینه های خود نیست، چون بودجه اش کاهش یافته است. به عنوان مثال بازیکنی مانند لئال، چون حاضر به کسر مبلغی از قرارداد خود با این باشگاه برای فصل بعد نشد، به همکاری خود انتها داد. درباره خودم هم باید صبر کنیم تا زمانی که بحران کرونا به انتها برسد و فعلا نمی توان با قطعیت درباره آینده نظر داد.

وی توضیح داد: در مجموع به نظر می رسد که ورزش اروپا تحت تاثیر بیماری کرونا دچار مسائل عمده ای خواهد شد و فکر می کنم حتی در صورت رفع شدن مسائل این ویروس، ورزش اروپا تا مهر و آبان به رونق قبلی خود نمی رسد.

لیگ ایران امسال بهتر از اروپا می گردد

بازیکن تیم ملی والیبال ایران درباره شرایط خودش در امسال و این که با چه باشگاهی همکاری خواهد نمود، گفت: برای من هنوز هیچ موضوعی قطعی نشده است و باید صبر کنیم که شرایط دنیا در مقابل بیماری کرونا به ثبات برسد تا بعد باشگاه ها بر اساس داشته ها، تصمیم گیری نمایند.

وی تاکید نمود: به نظرم امسال شرایط لیگ ایران بهتر از اروپا خواهد بود، زیرا باشگاه ها در نظر دارند برای امسال با تیم های قدرتمندی در لیگ برتر والیبال حضور یابند.

غفور با بیان این که به دلیل مسائل کرونا پیشنهاد انتها کار بازیکنان خارجی برای ورزش اروپا مطرح است، گفت: اگر این شرایط ادامه یابد، اروپا توان حمایت از باشگاه های ورزشی خود را نخواهد داشت و اگر شرایط مالی اقامت در اروپا مهیا نباشد، طبیعی است که لژیونر های ایرانی به کشور بازخواهند گشت.

ملی پوش والیبال ایران درباره دلایل و نحوه بازگشتش به ایران، گفت: ایتالیا یکی از کشور های حاد بیماری کرونا بود و خانواده من هم نگرانم بودند، زیرا شرایط این کشور وخیم بود. برای بازگشت، مسائل زیادی متحمل شدم. پرواز مستقیم از ایتالیا به تهران نبود و بعد از 10 روز کوشش، به وسیله فرانسه با دو ایرلاین به تهران بازگشتم. در پاریس، چون امکان جابه جایی بار در فرودگاه نبود، چمدان هایم در فرانسه جاماند و باید این موضوع را پیگیری کنم.

او ادامه داد: آدینه شب هم که به تهران رسیدم، به اتفاق دیگر مسافران با چهار اتوبوس و برای قرنطینه راهی هتلی شدیم. روز شنبه تست کرونا دادیم و روز یکشنبه پس از منفی اعلام شدن تست، راهی کاشان شدم.

المپیک توکیو کیفیت دوره قبل را نخواهد داشت

غفور با اشاره به مسائل تمرین ورزشکاران در خانه، گفت: تمرینات خانگی سخت است، زیرا امکانات کامل نیست و از نظر روحی و روانی نیز مانند باشگاه برای ورزشکاران نیست. حفظ شرایط فیزیکی در خانه برای بازیکنان خیلی سخت است و از سویی اگر بازیکنان تمرینات خود را انجام ندهند، از شرایط مناسب جسمانی دور می شوند.

بازیکن تیم ملی والیبال تاکید نمود: به همین دلیل، قطعا تمام ورزشکاران از شرایط ایده آل دور خواهند شد، چون امکانات تمرینی مناسب برای هیچ کس فراهم نیست. بنابر این حتما بازی های المپیک نیز با کیفیت برگزار نمی گردد، زیرا ورزشکاران از شرایط مسابقه و تمرین دور شدند.

بازیکن تیم ملی والیبال ایران با اشاره به این که سال قبل المپیک، مهم ترین زمان برای آماده سازی تیم ها و ورزشکاران است، گفت: شرایط کنونی باعث می گردد که المپیک نیز با کیفیت مناسبی برگزار نگردد و شاید خیلی رکورد های دوره قبل نیز تکرار نگردد.

کار با کولاکوویچ لذت بخش بود

بازیکن تیم ملی والیبال، درباره انتها همکاری ایگور کولاکوویچ با تیم ملی ایران، گفت: کولاکوویچ از جمله مربیانی بود که کار کردن با او لذت داشت، زیرا تاثیر مثبت شخصیتی بر روی بازیکنان داشت.

وی توضیح داد: کولاکوویچ فردی با شخصیت بود و در والیبال ایران همانند دیگر مربیان، زحمات زیادی کشید و افتخارات خوبی کسب کرد که پیروز به کسب مدال برنز قهرمانان قاره ها، طلای بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا شدیم و راه یابی به فینال لیگ ملت های والیبال سال 2019 از جمله این افتخارات بود. انشاالله این مربی در تیم جدیدش نیز پیروز باشد.

والیبال ایران زنگ تفریح حریفان المپیکی نیست

غفور درباره انتخاب سرمربی جدید برای تیم ملی والیبال ایران، گفت: مردم دوست دارند اتفاقی بیفتد که تیم ملی والیبال پیشرفت کند و در جا نزند، به همین دلیل احتیاج به مربی داریم که باعث پیشرفت والیبال ایران گردد.

وی با بیان این که در سال های اخیر پیشرفت داشتیم، اما شیب آن کند بوده است، تاکید نمود: باید فردی مانند ولاسکو جذب گردد که شیب پیشرفت والیبال ایران را دوباره تند کند.

بازیکن تیم ملی والیبال با ابراز رضایت از تمایل مربیان طراز اول دنیا برای راهنمایی تیم ملی ایران، گفت: این قدر والیبال ایران پیشرفت نموده است که مربیان عظیم دنیا، علاقه مند به فعالیت در تیم ملی ایران هستند تا به همراه این تیم در مهم ترین رویداد ورزشی دنیا (بازی های المپیک) شرکت نمایند.

وی با اشاره به این که روابط در ورزش حرفه ای، دوطرفه است، گفت: ابراز تمایل مربیان عظیم دنیا برای فعالیت در تیم ملی ایران، نشان می دهد که این مربیان، این توانایی را در خود می بینند که با ظرفیت بالای والیبال ایران، خود را بیش تر مطرح نمایند. زیرا تیم ملی والیبال ایران توانایی کسب نتایج خوب را دارد و برای حریفان المپیکی، زنگ تفریح نخواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1002

به "غفور: لیگ والیبال ایران سال جاری بهتر از اروپا می گردد، کار با کولاکوویچ لذت بخش بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غفور: لیگ والیبال ایران سال جاری بهتر از اروپا می گردد، کار با کولاکوویچ لذت بخش بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید