قیمت داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر در بازار

به گزارش کتاب ارزان، به گزارش خبرنگاران، علی ماهر، معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران گفت: در بسیاری از کشورها افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند مجازات می شوند. قطعا سختگیری ها ما هم باید بیشتر شود.

قیمت داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر در بازار

معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران درباره شرایط فعلی شرایط قاچاق داروهای کرونا در مصاحبه با تهران کلینیک رادیو تهران اظهار کرد: دو داروی رمدسیویر و فاویپیراویر در داروخانه های دولتی موجود است و در صورت ارائه پفراینده و تشخیص نیاز بیمار، این داروها با قیمت دولتی عرضه می شوند. قیمت داروی رمدسیویر، هر ویال 1 میلیون و 200 هزار تومان و قیمت داروی فاویپیراویر به ازای هر ورق قرص حدود 100 هزار تومان است و در داروخانه های 13 آبان، شهید کاظمی و دیگر داروخانه های دولتی در صورت تایید معاونت درمان موجود و قابل دریافت است.

ماهر با اشاره به تولید داروی رمدسیویر در داخل کشور گفت: این دارو در گذشته در ایران تولید نمی شد و طبق اعلامیه وزارتخانه، هیچ دارویی قبل از مورد تایید وزارت بهداشت، نباید تجویز شود. در صورت خرید دارویی که مورد تایید نیست، دولت هیچگونه مسئولیتی در قبال عواقب این عمل به عهده نمی گیرد.

وی در ارتباط با احداث بیمارستان های صحرایی در تهران گفت: هنوز نیاز به احداث بیمارستان صحرایی در تهران احساس نمی شود؛ اما درصورت ادامه فرایند افزایشی تعداد مبتلایان ناچارا مجبور به احداث بیمارستان صحرایی خواهیم شد.

ماهر همچنین در راستای نظر رئیس جمهور در رابطه با ادامه دار بودن کووید-19 و افزایش آمار بستری مبتلایان گفت: تمامی این احتمالات، کاملا به رفتار مردم بستگی دارد. در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی، طبیعتا بار این بیماری کاهش پیدا می کند و به نحو بهتری می توان این بیماری را مدیریت کرد و درغیر صورت، شاهد افزایش چندین برابری تعداد مبتلایان خواهیم بود.

وی با اشاره به مجازات افرادی که با رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باعث سرایت این بیماری به دیگران می شوند اظهار کرد: در بیش از 120 کشور افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند مجازات می شوند . قطعا سختگیری ها ما هم باید بیشتر شود. زیرا این مسئله کاملا اجتماعی است و نتیجه آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

ماهر از آمار منتشر شده در خبرها مبنی بر ابتلای حدود 20 میلیون ایرانی به کرونا بیان کرد: من مستنداتی در این مورد ندیده ام و بعید می دانم این رقم صحت داشته باشد.

معاون برنامه ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در خصوص تجدید محدودیت ها در تهران اظهار کرد: این محدودیت ها به مدت یک هفته تمدید شده است و مراکز ورزشی، استخرها، مراکز تجمع، مجالس ختم و پذیرایی و… شامل این محدودیت ها می شوند؛ اما طبیعتا درصورت مشاهده بهتر شدن شرایط این محدودیت ها کاهش پیدا می کنند.

ماهر در رابطه با تولید و توزیع ماسک و وظایف نهادهای مرتبط گفت : تولید ماسک بر عهده وزارت صمت است و نظارت بر توزیع نیز بر عهده بخشی از وزارت صمت که همان وزارت بازرگانی سابق است گذارده شده است. ما نیز در وزارت بهداشت و ستاد کرونا چندین نامه با موضوع نبود ماسک در داروخانه ها که امن ترین و قابل اعتماد ترین مکان برای تهیه ماسک هستند به مقام ریاست جمهوری نوشته ایم.

وی افزود: گویا قیمت اعلام شده با قیمت تمام شده فاصله زیادی دارد و از این نظر، داروخانه ها ناچار به افزایش قیمت فروش ماسک ها هستند. به نظر می رسد مسئله ای در معین قیمت ها موجود است که لازم است این مسئله پیگیری شود. داروخانه ها نیز به ما بیان کرده اند که ماسک ها با قیمت مصوب توزیع نمی شوند و نهادی هم نیست که آن را پیگیری کند.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1176

به "قیمت داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید