محققان نانوزیست فناوری از خدمات آزمایشگاهی پیش بالینی بهره می برند

به گزارش کتاب ارزان، آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از مراکز تخصصی حوزه پیش بالینی است که با زیرساخت های مناسب برای تحقیقات در این حوزه، خدمات ویژه ای به محققان داخل کشور ارائه می نماید.

محققان نانوزیست فناوری از خدمات آزمایشگاهی پیش بالینی بهره می برند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران یکی از مراکزی است که به محققان حوزه زیست فناوری و فناوری نانو، خدمات آزمایشگاهی ارائه می دهد.

احسان شریف پاقلعه، معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران، درباره خدمات این آزمایشگاه می گوید: ما خدمات تصویربرداری in vivo و in vitro از نمونه های مختلف ارائه می دهد که این خدمات شامل تصویربرداری اپتیکی، PET، SPECT، Micro-CT و MRI است. تولیدکنندگان انواع نانوحامل های دارویی یا نانوذرات فلورسنت، فلزی و مغناطیسی می توانند به منظور تست کارایی این محصولات برای تصویربرداری حیوانی از سیستم های تصویربرداری ویژه حیوانی در آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران بهره مند شوند.

به اعتقاد شریف پاقلعه با توجه به اینکه حوزه تصویربرداری پیش بالینی حوزه تحقیقاتی جدیدی است، برای آشنایی محققان سراسر کشور با تحقیقات این حوزه و کاربرد های تصویربرداری پیش بالینی، ضروری است که کار های ترویجی انجام گردد؛ از این رو آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران اقدام به برگزاری سمپوزیوم های علمی و کارگاه های مرتبط نموده و همچنین به وسیله برقراری ارتباط با معاونت پژوهشی دانشگاه ها اقدام به ارائه سمینار به منظور معرفی فعالیت ها و امکانات آزمایشگاه برای اساتید هیات علمی و پژوهشگران دانشگاهی نموده است.

معاون علمی و فناوری این آزمایشگاه، آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران را یک آزمایشگاه تخصصی تصویربرداری در حوزه مطالعات پیش بالینی در خاورمیانه می داند که از نظر برخورداری از تنوع دستگاه های تصویربرداری و آزمایشگاه های جانبی قابل رقابت با بسیاری از آزمایشگاه های برتر جهان در حوزه مطالعات پیش بالینی است.

این آزمایشگاه که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شده است، با سیستم هایی که طراحی و ساخت آن ها توسط اساتید و شرکت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی تهران اجرا شده تجهیز شده است و به محققین، مشاوره تخصصی انجام پروژه در حوزه پیش بالینی و تصویربرداری in vivo نیز ارائه می نماید.

شریف پاقلعه می افزاید: با توجه به این که این آزمایشگاه به دنبال ترویج فعالیت های خود است، هدف عمده حضور در نمایشگاه، معرفی هر چه بیشتر خدمات و امکانات منحصربفرد این آزمایشگاه به محققان است. همچنین آزمایشگاه در صدد است نسبت به عقد قرارداد همکاری با آزمایشگاه های همکار به منظور گسترده تر شدن فعالیت ها و معرفی محققان اقدام نماید.

گفتنی است آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو حضور دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 466

به "محققان نانوزیست فناوری از خدمات آزمایشگاهی پیش بالینی بهره می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان نانوزیست فناوری از خدمات آزمایشگاهی پیش بالینی بهره می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید