محققان پوست مصنوعی برای الیتام زخم تولید کردند

به گزارش کتاب ارزان، یک استارت آپ نانویی پیروز به ساخت دستگاهی شده که قابلیت تولید پوست مصنوعی با استفاده از نانوالیاف را دارد.

محققان پوست مصنوعی برای الیتام زخم تولید کردند

به گزارش گروه فناوری کتاب ارزان، نانومدیک تکنولوژیز محصولی ارائه کرده که برای پوشاندن زخم ها یا نقاطی از بدن که دچار سوختگی شده استفاده می شود. این شرکت از نانومواد برای تولید نوعی پوست مصنوعی استفاده می کند که می تواند به التیام بخش هایی از پوست که دچار آسیب شده کمک کند.

این محصول لایه ای نازک و شفاف بوده که بدون نیاز به تماس با پوست آسیب دیده، استفاده می شود؛ بنابراین مانع از بروز عفونت روی زخم خواهد شد. اسپین کِر (SpinCare) توسط پزشکان و دیگر پرسنل بیمارستانی قابل استفاده بوده و می توان آن را در منزل یا بیمارستان به کار برد.

به دلیل شفاف بودن این پوست مصنوعی، پزشکان می توانند شرایط زخم را رصد کرده و التیام آن را مشاهده کنند؛ بنابراین با این فناوری نیاز به پوشاندن زخم و استفاده از باند نیست، کاری که برای بیماران مبتلا به سوختگی دردناک است.

هر ساله 180 هزار نفر در اثر زخم های حاصل از سوختگی جان خود را از دست می دهند که این فناوری می تواند به نجات این افراد کمک کند.

چن باراک، مدیرعامل شرکت نانومدیک درباره این فناوری پتنت شده می گوید که برای تولید این محصول از الکتروریسندگی استفاده می شود، فرآیندی که در آن نانوالیاف با استفاده از اعمال میدان الکتریکی از محلول پلیمری سنتزی تولید می شوند. این الیاف به هم متصل شده و لایه ای تشکیل می شود که شبیه به پوست انسان است. این محصول می تواند از سطح آسیب دیده بدن محافظت کند. برای تولید اسپین کِر از ابزاری استفاده می شود که در آن یک بخش تفنگ مانند به همراه مخزن حاوی پلیمر قرار گرفته است. در این مخزن پلیمر طبیعی و سنتزی می تواند وجود داشته باشد که انواع مختلف افزودنی های موردنیاز برای التیام و ترمیم زخم همراه پلیمر استفاده می شود که از این افزودنی ها می توان به کرم های آنتی باکتریال، آنتی بیوتیک، کلاژن، سیلیکون، هیدروژل و کانابینوئید اشاره کرد.

مهم ترین نوآوری در این محصول، کوچک سازی ابعاد دستگاه است که موجب شده تا این دستگاه قابل حمل بوده و به سادگی بتوان آن را جا به جا کرد. این دستگاه در دو دست قرار گرفته و با فشار دو دکمه کار می کند. نوک تفنگ در فاصله 20 سانتی متری زخم قرار گرفته و بعد شلیک انجام می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 607

به "محققان پوست مصنوعی برای الیتام زخم تولید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان پوست مصنوعی برای الیتام زخم تولید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید