نئاندرتال های نقاش!

به گزارش کتاب ارزان، محققان می گویند نئاندرتال ها چکیده سنگ های غاری در اسپانیا را رنگ آمیزی نموده اند.

نئاندرتال های نقاش!

ایسنا: گاردین، نتایج تحقیقات تایید کردند نئاندرتال ها که مدت ها از آن ها به اسم افرادی خشن و ساده یاد می شد، بیش از 60هزار سال پیش چکیده سنگ های غار آردالس(Ardales) اسپانیا را رنگ آمیزی نموده بودند.

زمانی که در سال 2018، برای نخستین بار مسئله خلق شدن این آثار به وسیله گونه های منقرض شده انسان مطرح شد، این موضوع واکنش های مختلف کارشناسان را در پی داشت. در آن موقع اعلام شد، این رنگ آمیزی ها دست کم 64800 سال پیش، یعنی زمانی که انسان های امروزی در آن اقلیم ساکن نبودند خلق شده است.

اما در مقاله ای علمی به این موضوع اشاره شده بود که شاید این رنگ ها یک پدیده طبیعی باشند.

با این حال تحقیقات تازه تایید کردند این آثار طی فرایند طبیعی ایجاد نشده و در عوض این رنگ ها با پرتاب شدن روی چکیده سنگ ها نقش بسته اند.

بعلاوه نمونه هایی که از رنگ ها جمع آوری شده با نمونه هایی که از مواد طبیعی غار جمع آوری شده است با یکدیگر تطابق ندارد و این یعنی منبع این رنگ ها به بیرون از غار بازمی شود.

بعلاوه تحقیقات بیشتر درباره قدمت این آثار نشان داد این رنگ ها در دوره های مختلف بر روی چیکیده سنگ ها نقش بسته اند به نحوی که فاصله زمانی خلق بعضی از آن ها به بیش از 10 هزار سال می رسد.

با این حال، مقایسه هنر نئاندرتالها با نقاشی های دیواری متعلق به انسان های مدرن پیش تاریخی که در غاری در فرانسه کشف شده اند سخت است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1786

به "نئاندرتال های نقاش!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نئاندرتال های نقاش!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید