نگاهی به بازی های روز نهم جام جهانی؛ شب صعود مدعیان

به گزارش کتاب ارزان، بازی های دیروز جام جهانی با قطعی شدن صعود برزیل و پرتغال به مرحله یک هشتم نهایی همراه بود.

نگاهی به بازی های روز نهم جام جهانی؛ شب صعود مدعیان

دور دوم مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر در شرایطی دیشب با برگزاری بازی های 2 گروه به جای مانده به خاتمه رسید که تنها سه تیم فرانسه، برزیل و پرتغال توانستند صعود زودهنگامی داشته باشند و تکلیف 13 تیم به جای مانده مرحله یک هشتم نهایی به دور خاتمهی گروهی کشیده شد.

برزیل بار صعود را بست

با خاتمه بازی های دور دوم گروه G، تکلیف یکی از 2 تیم صعود نماینده به مرحله حذفی معین شد و تیم برزیل توانست پس از فرانسه دومین تیم صعودنماینده به مرحله یک هشتم نهایی لقب بگیرد.

سلسائو پس از برد 2 بر صفر صربستان در بازی اول، دیشب در دومین بازی به مصاف سوئیس رفت، مسابقه ای که مانند بازی اول، شاگردان تیته با وجود رجحان نسبی، برای رسیدن به گل 83 دقیقه انتظار کشیدند و در نهایت با ضربه کاسیمیرو، دومین بردشان را به دست آوردند و صعودشان را به مرحله حذفی قطعی کردند. آن هم در شرایطی که سوئیس پس از برد دور اول مقابل کامرون، اگر چه در دومین ملاقات مقابل برزیل باخت، اما شاگردان مورات یاکین نمایش قابل احترامی داشتند و با وجود شکست، همچنان شانس صعود به مرحله حذفی را دارند و مصاف شان با صربستان می تواند جنگ صعود به عنوان تیم دوم باشد.

در دیگر بازی این گروه، صربستان و کامرون در یک بازی پرگل به تساوی 3-3 رضایت دادند، آن هم در مسابقه ای که کامرونی ها یک روز عجیب را تجربه کردند، یک بر صفر پیش افتادند، اما در ادامه با دریافت 3 گل تا آستانه باخت رفتند، اما با یک کامبک، 2گل عقب افتاده را جبران کردند تا شاگردان ریگوبرت سانگ در نهایت با ثبت یک تساوی پر گل، اولین امتیازشان را پس از باخت دور اول به سوییس، در جام جهانی کسب نمایند.

در خاتمه دور دوم در گروه G، تیم برزیل با 6 امتیاز صدرنشین است و صعودش را به مرحله بعد قطعی نموده است، سوئیس با 3 امتیاز، کامرون و صربستان هم با یک امتیاز به ترتیب در رده های دوم، سوم و چهارم قرار گرفته اند.

شب پرتغالی

بازی های دیروز تکلیف یکی دیگر از تیم های صعود نماینده به مرحله یک هشتم نهایی را هم معین کرد و از گروه H پرتغال توانست یکی از 16 تیم مرحله خاتمهی لقب بگیرد.

پرتغال که در دور اول توانسته بود غنا را 3 بر 2 شکست دهد، در دومین بازی هم دیشب اروگوئه را با دو گل از پیش رو برداشت تا با 6 امتیاز، سومین تیم صعود نماینده به مرحله یک هشتم نهایی باشد.

ادامه درخشش کریستین رونالدو که گل اول را به اروگوئه زد، در کنار نمایش فوق العاده برونو فرناندز که علاوه بر زدن گل دوم، پاس گل رونالدو را هم ارسال کرد، شاگردان فرناندو سانتوس را در قامت یک مدعی در جام 22 نشانده است.

اروگوئه هم پس از تساوی بدون گل با کره، با شکست مقابل پرتغال یک امتیازی باقی ماند تا مصاف شاگردان دیگو آلونسو با غنا در روز سوم و خاتمهی یک جنگ تمام عیار برای صعود باشد.

در دیگر بازی دیروز گروه H، غنا و کره جنوبی با هم روبرو شدند، مسابقه ای که مجذوب کننده از آب عایدی و شاگردان پائولو بنتو با وجود اینکه توپ و میدان بیشتری را نسبت به حریف آفریقایی شان در اختیار داشتند، اما اسیر ضدحملات شاگردان اتو ادو شدند و 3 بر 2 نتیجه را واگذار کردند تا با توجه به تساوی روز اول مقابل اروگوئه یک امتیازی باقی بمانند و شانس صعودشان به حداقل برسد.

غنا، اما با این برد، باخت دور اول مقابل پرتغال را جبران کرد و با کسب این سه امتیاز، امیدهایش برای صعود زنده شد.

در خاتمه دور دوم گروه H، پرتغال با 6 امتیاز صدرنشین است، غنا با 3 امتیاز در رده دوم واقع شده است و کره جنوبی و اروگوئه هم با یک امتیاز، تیم سوم و چهارم جدول هستند.

خبرنگاران ورزشی فوتبال و فوتسال

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 آذر 1401 بروزرسانی: 12 آذر 1401 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2200

به "نگاهی به بازی های روز نهم جام جهانی؛ شب صعود مدعیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به بازی های روز نهم جام جهانی؛ شب صعود مدعیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید