همراه و همدل تا نتیجه مطلوب

به گزارش کتاب ارزان، طرح های عمرانی متعددی در شهرداری منطقه 13 وجود دارد که مهم ترین آنها ساخت سوله بحران در محله صفا و ساختمان ستادی شهرداری منطقه است.

همراه و همدل تا نتیجه مطلوب

محمدرضا سعیدی شورایار محله صفا درباره سوله بحران منطقه می گوید: این سوله بحران یکی از بزرگ ترین پروژه هایی است که در منطقه اجرایی شده است. همچنین ساختمان ستادی منطقه نیز می تواند یاری شایانی به کاهش سفرهای درون منطقه ای و درون شهری باشد. در منطقه 13 پروژه های متعددی در مرحله طراحی است که شورایاری ها عامل اصلی اجرای طرح آن بوده اند. گزارش ما را درباره پروژه ها و برنامه های آینده شهرداری بخوانید.

دفتر رضا جوان معاون فنی و عمران شهردار منطقه کنار دفتر شهردار منطقه13 در طبقه چهارم ساختمان مرکزی شهرداری منطقه است. درباره برنامه های شهرداری و ارتباطش با شورایاران پرسش هایی را با او مطرح می کنیم. می گوید: ی سال های گذشته بعضی از پروژه هایی که مسکوت مانده بود با حضور شهردار منطقه 13 و همکاری شورایاران اجرا شده است. طرح های بهمن و نگارخانه شرق جزو پروژه هایی به شمار می روند که افتتاح شده اند. پروژه بهمن مجموعه فرهنگی ـ آموزشی است. دیگر پروژه ای که انجام شد پروژه مقبره الشهدا است که خوشبختانه به نتیجه رسید. این پروژه در میدان مقتدی و بزرگراه شهید دوران پس از 3، 4 سال وقفه به نتیجه رسید. بوستان نشاط کودک هم در محل کارخانه جوراب بافی قدیم به تازگی افتتاح شده و مورد استقبال چشمگیر مردم قرار گرفته است. بهسازی بوستان معلم را هم داشته ایم که به شکل کامل اجرا شده است.

  • تعامل برای بازگشایی 2 موزه

جوان ادامه می دهد: در تعامل آقای رحمان زاده، شهردار منطقه 13 با اداره ها و پادگان ها و نهادهای مختلف موجود در منطقه، بحث بازگشایی موزه نیروی هوایی و موزه تاریخ در مجموعه شرکت برق در میدان شهدا مورد نظر ماست. ساخت سوله بحران در محله صفا که بافت فرسوده دارد و سال هاست ستاد بحران تأکید نموده که چنین سوله ای ساخته گردد را در دستور کار داریم. با اقدام سازنده شهردار منطقه و همکاری معاونت فنی و عمران شهرداری، این پروژه کلید خورده و در حال حاضر این سوله در مرحله طراحی نقشه است و امیدواریم پس از طراحی کامل، پیمانکارانش طی فرایند مناقصه، تعیین و نهایتاً اجرایی و عملیاتی گردد. ساخت سوله انبار و بازیافت زباله خشک منطقه نیز یکی دیگر از کارهایی است که در دستور کار داریم. این برنامه نیز در مجموعه دو کوهه انجام خواهد شد. همچنین باید این نوید را به شهروندان بدهم که بزرگراهی به نام شهید شوشتری در منطقه ساخته خواهد شد. این پروژه از یکسال پیش متوقف بود اما شهرداری منطقه نهایت همکاری را می نماید تا این بزرگراه ساخته گردد. همچنین اکنون آسفالت بزرگراه شهید یاسینی در حال بهسازی است و ساخت ساختمان ستادی منطقه 13 نیز جزو طرح های فرامنطقه ای است که مدیریت منطقه آن را پیگیری می نماید.

  • سوله بحران

منطقه ای به شمار می رود. منطقه 13 تنها منطقه ای در تهران است که هنوز ساختمان ستادی متمرکزی ندارد. در سال های گذشته نقشه ها و طرح های مختلفی برای برطرف این مشکل اندیشیده شده اما اکنون با یاری شهردار منطقه و همکاری ما، به نتیجه رسیده است. این پروژه در مرحله طراحی واقع شده است. سوله بحران محله صفا نیز یکی از مهم ترین سوله های بحرانی است که در منطقه وجود دارد. املاکی هم که لازم بوده، تملک شده است. این سوله بحران حدود هزار و 100 مترمربع زیر بنا دارد. اگر از مرحله طراحی بگذریم و به مرحله مناقصه و واگذاری به پیمانکار برسیم، حدوداً 18 ماه زمان می برد تا ساخته گردد. این سوله فعلاً در مرحله طراحی است.

  • طراحی ساختمان ستادی

جوان می افزاید: ساختمان ستادی محل نیز در مرحله طراحی در سازمان مشاوره است. با بهره برداری از این ساختمان، ساختمان های معاونت های دیگر که اکنون در منطقه پراکنده اند، تجمیع می شوند و هنگامی که شهروندان کاری داشته باشند و بخواهند به اداره های مختلف مراجعه نمایند، با مراجعه به ساختمان ستادی می توانند امور خود را به سادگی و سهولت پیگیری نمایند. مدیریت کارکنان منطقه نیز راحت تر و با سهولت بیشتری انجام خواهد شد. ساختن ساختمان ستادی مرکزی برای شهروندان بسیار مفید خواهد بود. اغلب ساختمان های شهرداری مانند معاونت حمل ونقل و ترافیک و غیره در حال حاضر با ساختمان مرکزی بعد مسافت دارند که باعث اتلاف وقت مراجعان و شهروندان عزیز می گردد. ساختن این ساختمان در کاهش سفرهای درون شهری و درون منطقه ای سهم بسزایی خواهد داشت.

  • تعامل سازنده با شورایاران

سرپرست معاونت فنی و عمران منطقه اضافه می نماید: سیاست اصلی شهرداری منطقه 13 تا امروز مشارکت صددرصدی شورایاران بوده است. جلسات هفتگی که شهردار منطقه 13 در آنها حضور دارد در روزهای چهارشنبه، به طور اختصاصی هر هفته در یک محله و ناحیه با حضور شورایاران آن محله انجام می گردد. در این جلسه ها همه مسائل و مسائلی که آن شورایاران در بحث فنی و عمرانی مطرح می نمایند، برای رسیدگی ضمیمه پرونده کاری ما می گردد. همه بازدیدها را نیز با پای پیاده انجام می دهیم و همراه و به اصطلاح همپای مردمیم. همه مسائل و مسائل مانند مسائل آسفالت، خدمات شهری و حتی ترافیک و شهرسازی مطرح شده و نقطه نظرات شورایاران، مبنا قرار می گیرد. در مجموع از آنها به عنوان یک نیروی نظارتی منطقه نهایت بهره را می بریم. معمولاً برای اغلب طرح های عمرانی مانند سوله بحران و ساختمان های ورزشی با کاربری های مختلف حتماً نیازسنجی ها به وسیله شورایاری انجام می گردد و بر اساس نظر آنها طرح اولیه اش شکل می گیرد.

  • سوله بحران را ما مطرح کردیم

با شورایاری محله صفا در خیابان شهرستانی ملاقات کردیم. او می گوید: برای نخستین بار موضوع سوله بحران در منطقه را ما مطرح کردیم و شهرداری پیگیر آن شد. همچنین مردم درخواست های متعددی داشته اند مبنی بر اینکه یک ساختمان ستادی مجزا تشکیل گردد تا کارهای اداری شهروندان با سهولت بیشتری انجام گردد. علاوه بر اینها ما پروژه های متعددی را مطرح نموده ایم که حدود 90 درصدشان در شهرداری پیگیری می گردد.

  • تأمین امنیت بوستان سرخه حصار

شورایار محله سرخه حصار هم درباره فعالیت های این نهاد مردمی در محله می گوید: چند سالی است که امنیت در منطقه سرخه حصار حکم فرماست و ما توانسته ایم به نحو احسن از این پارک بهره ببریم و مردم هم از این وضع رضایت کامل دارند. رسیدگی به بوستان جنگلی سرخه حصار از پیشنهادها و اولویت های شورایاری منطقه بود. محمود معنوی می گوید: در یک کلام باید بگویم که شهرداری نهایت همکاری را با ما داشته است. رضا جوان نیز می گوید: یکی از پروژه های سال جاری با توجه به وضع مالی موجود که گریبانگیر شهرداری تهران نیز شده است، نگهداشت راه و باند و نهر و جدول و... است.

تراش معابر اصلی منطقه از جمله خیابان پیروزی را داریم. همچنین خیابان های پرواز و مسیل جاجرود. تکمیل و بهسازی آب های سطحی منطقه را نیز در دستور کار قرار داده ایم. به ویژه نقاطی که با مسائلی همراه بوده در طرح نگهداشت شهری به هیچ وجه فراموش نشده اند. همچنین تکمیل مسجد حضرت علی اکبر(ع) از پروژه های اصلی ماست. تکمیل ساختمان های اداری و سرای محله ها را نیز در دستور کار داریم. علاوه بر اینها در بحث تکمیل و بهسازی مجموعه های ورزشی و بوستان جنگلی سرخه حصار و بازسازی آبخوری و سرویس های بهداشتی این بوستان اقدام نموده ایم. و ساخت چند باب سرویس بهداشتی و آبخوری در بوستان جنگلی سرخه حصار را در دستور کار داریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 240

به "همراه و همدل تا نتیجه مطلوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همراه و همدل تا نتیجه مطلوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید