چرا با وجود خواب کافی همیشه خسته هستم؟

به گزارش کتاب ارزان، اگر متوجه شدید که کمبود آهن دارید، پزشک شما می تواند انواع مختلفی از مکمل های آهن را برای کمک به رسیدن به سطح مناسب با حداقل عوارض جانبی توصیه کند. پزشک همچنین ممکن است شما را از نظر مسائل بالقوه تیروئید، مانند کم کاری تیروئید، که می تواند باعث خستگی به عنوان یک علامت اصلی شود، بررسی و برایتان آزمایش تجویز کند.

چرا با وجود خواب کافی همیشه خسته هستم؟

خیلی از افراد سوال می پرسند چرا با اینکه به میزان کافی می خوابم، اما همیشه احساس خستگی دارم؟

اگر با احساس شادابی از خواب بیدار می شوید و قادر به انجام فعالیت های روزانه خود بدون خستگی هستید، این مساله نشان می دهد شما از سلامت خواب برخوردار هستید.

مارک بولوس، متخصص مغز و اعصاب و متخصص سلامت خواب در بیمارستانی در تورنتو، می گوید اگر وقتی از خواب بیدار می شوید احساس می کنید که انگار به میزان یک ماراتن دویده اید یا تمام شب را بیدار بوده اید (و شاید هم بوده اید)، این یک پرچم قرمز و علامت هشدار است.

بولوس می گوید دلایل زیادی وجود دارد که افراد احساس خستگی می کنند و هم عوامل پزشکی و هم عوامل روان شناختی ممکن است در آن نقش داشته باشند. پزشک ممکن است برای شما چندین آزمایش خون مختلف از جمله بررسی فریتین (آهن) و سطوح مختلف ویتامین را تجویز کند.

اگر متوجه شدید که کمبود آهن دارید، پزشک شما می تواند انواع مختلفی از مکمل های آهن را برای کمک به رسیدن به سطح مناسب با حداقل عوارض جانبی توصیه کند. پزشک همچنین ممکن است شما را از نظر مسائل بالقوه تیروئید، مانند کم کاری تیروئید، که می تواند باعث خستگی به عنوان یک علامت اصلی شود، بررسی و برایتان آزمایش تجویز کند.

علاوه بر این دلایل، ممکن است شما اساسا دچار اختلال خواب باشید، بولوس می پرسد: اگر شما با خروپف و پر سر و صدا می خوابید یا در خواب نفس نمی کشید، می تواند آپنه خواب باشد.

(آپنه یا وقفه تنفسی خواب به شرایطی گفته می شود که فرد در هنگام خواب دچار وقفه تنفسی می شود. تنفس افراد مبتلا به آپنه هنگام خواب دچار وقفه های مکرر شده و قطع می شود.)

تمایل به حرکت دادن مداوم پاها، می تواند نشانه ای از سندرم پای بیقرار باشد - وضعیتی که تقریباً در هفت تا 10 درصد از افراد رخ می دهد و با اضطراب و افسردگی مرتبط است- نیز می تواند روی کیفیت خواب شما اثر بگذارد.

همچنین افرادی که با کووید طولانی مدت سر و کار دارند نیز ممکن است مسائل خواب را تجربه کنند، زیرا این ویروس می تواند بخشی از مغز را که خواب را مدیریت می کند، تحت تاثیر قرار دهد.

بولوس در پایان توصیه می کند: بعد از بررسی همه این عوامل اگر خواب بدی دارید، ممکن است نیاز به ارجاع به یک متخصص خواب داشته باشید.

منبع: خبرآنلاین

منبع: فرادید
انتشار: 24 آذر 1401 بروزرسانی: 24 آذر 1401 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2205

به "چرا با وجود خواب کافی همیشه خسته هستم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا با وجود خواب کافی همیشه خسته هستم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید