کاهش 8 درجه ای دمای هوا در برخی مناطق کشور

به گزارش کتاب ارزان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در کشور از امروز (27 مهر) گفت: دمای هوا در برخی مناطق کشور تا 8 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

کاهش 8 درجه ای دمای هوا در برخی مناطق کشور

صادق ضیائیان در گفت و گو با کتاب ارزان اظهار کرد: طی سه روز آینده در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب در جنوب کرمان و ارتفاعات هرمزگان افزایش ابر، رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی در ادامه گفت: از اواخر وقت امروز (27 مهر ماه) با فعالیت سامانه جدید بارشی ابتدا بارندگی به شکل خفیف در بعضی مناطق شمال غرب آغاز می شود. با توجه به عبور متناوب امواج این سامانه از فردا (28 مهرماه) تا روزهای پایانی هفته ضمن تشدید فعالیت این سامانه بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد بخش هایی از شمال غرب، سواحل دریای خزر در غرب، جنوب غرب، مرکز، دامنه های مرکزی و شمالی زاگرس و دامنه های جنوبی البرز مرکزی را در برمی گیرد.

به گفته ضیائیان از فردا (28 مهر) تا روزهای پایانی هفته دمای هوا در نوار شمالی کشور بین 6 تا 8 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده شرح داد: آسمان تهران فردا (28 مهر) نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و گاهی افزایش باد با احتمال بارش پراکنده و حداقل و حداکثر دمای 16 و 24 درجه سانتیگراد و طی پس فردا (29 مهر) نیز نیمه ابری همراه با افزایش ابر و گاهی افزایش باد با کمینه و بیشینه دمای 15 و 22 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 487

به "کاهش 8 درجه ای دمای هوا در برخی مناطق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 8 درجه ای دمای هوا در برخی مناطق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید