کیفیت بخشی به شرایط آموزشی دانشگاه پیغام نور در اولویت است

به گزارش کتاب ارزان، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیغام نور گفت: کیفیت بخشی به شرایط آموزشی دانشگاه به ویژه در دوران پساکرونا در اولویت برنامه های حوزه معاونت آموزشی واقع شده است.

کیفیت بخشی به شرایط آموزشی دانشگاه پیغام نور در اولویت است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، دل افکار معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیغام نور از تنظیم چندین برنامه عملیاتی در این خصوص اطلاع داد و اضافه نمود: نخستین برنامه معاونت آموزشی، متمرکز کردن کلاس های درسی به صورت استانی، منطقه ای و کشوری است و هدف از این برنامه استفاده بهتر از ظرفیت همه اعضای علمی دانشگاه است.

وی توضیح داد: با متمرکز شدن کلاس های درسی، علاوه بر ایجاد یکپارچگی در کلاس های درس، ارتباط مستمر دانشجو با استاد برقرار می گردد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیغام نور با اشاره به نظام آموزشی از راه دور و نیمه حضوری این دانشگاه گفت: ایجاد سامانه جامع آموزش و آزمون متناسب با احتیاج این نظام آموزشی مهم ترین دغدغه و هدف معاونت آموزشی است تا بتوان کلاس های درس در اقصی نقاط کشور با کیفیت مطلوب برگزار گردد.

وی ارائه خدمات موثر آموزشی را درگرو تامین زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری لازم دانست و گفت: معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیغام نور در برنامه خود در پی تامین این زیرساخت هاست تا بتواند احتیاج به حق دانشجویان را حتی در نقاط کم برخوردار فراهم کند.

دل افکار، ساماندهی و آمایش رشته ها را یکی دیگر از برنامه های معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی بیان کرد و گفت: طبق برنامه معاونت آموزشی، رشته هایی که طی چند سال اخیر با اقبال کمتری از سوی دانشجویان رو به رو بوده است، تجمیع خواهد شد و پس از اخذ مجوز از دفتر شورای توسعه وزارت علوم، رشته هایی که متناسب با احتیاج دانشجویان و بازار کار است، راه اندازی می گردد.

وی توسعه رشته های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را نیز از اولویت های برنامه خود دانست و گفت: هرم اعضای هیات علمی دانشگاه پیغام نور نسبت به گذشته ارتقای چشمگیری داشته و حضور بیش از دو هزار عضو هیات علمی با مرتبه استادیاری به بالا که حدود یک پنجم آن در مراتب دانشیاری و استادی هستند، ظرفیت ارزشمندی است که می توان با بهره مندی از این ظرفیت در جهت توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی گام برداشت.

دل افکار در سرانجام گفت: هر تغییری بدون شک با کاستی ها و چالش هایی روبه روست، اما دانشگاه در پی ارتقای بیشتر آموزش و توان علمی دانشجویان است و به مرور زمان کاستی ها و نواقص طرح ها و برنامه ها نیز مرتفع خواهد شد و برترین خدمات را که شایسته دانشجویان عزیز است، ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2085

به "کیفیت بخشی به شرایط آموزشی دانشگاه پیغام نور در اولویت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت بخشی به شرایط آموزشی دانشگاه پیغام نور در اولویت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید