3 روش ساخت تل نمدی دخترانه با کلاه های نمدی کوچک

به گزارش کتاب ارزان، دختر بچه ها همواره از داشتن ابزار مو متفاوت ذوق زده می شوند. در اینجا روش ساخت تل نمدی با کلاه های کوچک یاد داده شده است که با یادگیری و ساخت آنها می توانید تل سرهای جذاب و خاص برای دختربچه ها درست نموده و آنها را شگفت زده کنید.

3 روش ساخت تل نمدی دخترانه با کلاه های نمدی کوچک

ساخت تل نمدی با کلاه های کوچک یک کاردستی جالب و کاربردی است. می توانید این کاردستی جذاب را با پارچه های نمدی درست کنید و به دختر بچه های کوچک هدیه دهید.

خبرنگاران در چند مرحله به شما می آموزد که چگونه با پارچه نمدی کلاه های کوچک درست کنید و با تزیین آن به سه روش مختلف، تل دخترانه نمدی بسازید.

وسایل مورد احتیاج برای ساخت تل نمدی دخترانه

  • پارچه نمدی در رنگ های مختلف
  • روبان های توری در عرض های کوچک و عظیم
  • چسب حرارتی
  • مقوای ضخیم
  • تل سر ساده
  • مداد و قیچی
  • خط کش و تیزبر
  • ابزار های زینتی (مانند گل مصنوعی، روبان ساتن، نگین، مروارید سفید و طلایی و غیره)

روش درست کردن تل دخترانه با کلاه های نمدی کوچک

1- ابتدا مقوای ضخیم را به شکل یک مستطیل با ابعاد 40 سانتی متر برای طول و 24 سانتی متر برای عرض برش دهید.

2- مستطیل را از عرض ببرید. یک نوار مقوایی درست کنید. سپس این نوار مقوایی را لوله کنید و لبه های مقوا را با استفاده از چسب حرارتی یا چسب ماتیکی به هم بچسبانید.

3- لوله مقوایی را روی مقوای ضخیم قرار دهید. با مداد دور لوله را خط بکشید. دور دایره روی مقوا را برش دهید. بعد دایره مقوایی را روی پارچه نمدی با رنگ دلخواه بگذارید و دو سانتی متر عظیمتر از دایره الگویی روی پارچه نمدی بکشید.

الگوی روی پارچه نمدی را برش دهید و با چسب حرارتی آن را روی دایره بچسبانید و قسمت های اضافه را به داخل دایره تا بزنید و با چسب حرارتی بچسبانید. برای لوله مقوایی نیز پارچه نمدی را برش دهید و لوله مقوایی را با نمد پوشش دهید. سپس دایره نمدی را روی لوله نمدی قرار دهید و با چسب حرارتی آن را بچسبانید.

3- یک دایره با شعاع یک سانتی متر عظیمتر از لوله نمدی، روی مقوا بکشید و با قیچی برش دهید.

4- حالا باید دایره مقوایی عظیمتر را روی پارچه نمدی گذاشته و دو سانتی متر عظیمتر از دایره روی پارچه الگو بکشید. سپس دایره روی پارچه نمدی را ببرید و روی دایره مقوایی چسبانده و اضافات آن را به سمت داخل تا کنید و با چسب حرارتی بچسبانید.

مجددا همین دایره نمدی را روی پارچه نمدی قرار دهید. الگو بکشید و دور آن را ببرید سپس با چسب حرارتی روی دایره نمدی قبلی بچسبانید. لبه های لوله نمدی که در مرحله قبلی آماده نموده بودید را چسب بزنید و روی دایره نمدی عظیمتر قرار دهید. به این ترتیب شما یک کلاه نمدی کوچک درست کردید.

5- در مراحل آموزشی از پارچه نمدی سفید برای ساخت کلاه نمدی کوچک استفاده شده است. شما می توانید با نمد به رنگ دلخواه خود کلاه های نمدی کوچک برای تل دخترانه درست کنید.

6- با استفاده از روبان های توری، روبان های ساتن، پاپیون، گل های مصنوعی، رشته های مروارید و هر ابزاری که دوست دارید، کلاه های نمدی کوچک را تزیین کنید.

می توانید در خبرنگاران درست کردن پاپیون با روبان و همچنین روش های گره زدن پاپیون را بیاموزید.

7- با لبه تیز بر، زیر پارچه نمدی را دو برش کوچک بدهید و تل پلاستیکی را از این برش عبور دهید، می توانید برای ثابت شدن کلاه با مقداری چسب آن را به کلاه بچسبانید. تل دخترانه شما برای استفاده آماده است.

در ادامه تصاویر تل های دخترانه با کلاه های نمدی کوچک به همراه شرح وسایل مورد استفاده برای هر کدام آورده شده است:

تل دخترانه با کلاه نمدی سفید

این تل با کلاه نمدی کوچک با پارچه نمدی سفید، گل های مصنوعی، روبان های توری و یک رشته مروارید طلایی برای تزیین دور کلاه درست شده است.

تل دخترانه با کلاه نمدی سیاه

این تل با کلاه نمدی کوچک با پارچه نمدی سیاه، تزیین نوار پارچه نمدی صورتی برای دور گیری لبه های دور کلاه و روبان صورتی برای تزیین درست شده است.

تل دخترانه با کلاه نمدی یاسی

این تل با کلاه نمدی کوچک با پارچه نمدی سیاه، شکوفه های ساتن، روبان توری، ساتن آبی رنگ و حلقه و مروارید برای تزیین دور کلاه درست شده است.

همچنین بخوانید: تزیین گیره سر با نمد + مدل های زیبای گل سر نمدی

منبع: setare.com
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1481

به "3 روش ساخت تل نمدی دخترانه با کلاه های نمدی کوچک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 روش ساخت تل نمدی دخترانه با کلاه های نمدی کوچک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید