5 فعالیتی که حجم اینترنت شما را هدر می دهد

به گزارش کتاب ارزان، یک کارشناس داده و اینترنت 5 مورد از بدترین فعالیت هایی که داده های اینترنت گوشی را تخلیه می نماید توضیح داده است.

5 فعالیتی که حجم اینترنت شما را هدر می دهد

به گزارش خبرنگاران آنلاین، در بسیاری از مواقع، بدون این که متوجه شویم با استفاده از بعضی ویژگی ها و نرم افزارها در گوشی، بی رویه از اینترنت استفاده می کنیم. یک کارشناس داده و اینترنت 5 مورد از بدترین فعالیت هایی که داده های اینترنت گوشی را تخلیه می نماید توضیح داده است:

به گفته تام پاتون، بنیانگذار گوشی های هوشمند سبز، FaceTime بیشتر از بسیاری از برنامه های دیگر از داده استفاده می نماید. هنگامی که شما از آن استفاده می کنید، تلفن همزمان دو جریان مختلف ویدیوی HD را ارسال و دریافت می نماید، بنابراین از حجم زیادی داده استفاده می نماید.

کاربران آیفون می توانند با باز کردن برنامه، انتخاب Recents و سپس ضربه زدن روی نماد i آنالیز نمایند که تماس های FaceTime چقدر داده مصرف می نماید. این اندازه داده تلفن همراه استفاده شده به وسیله هر تماس را نشان می دهد.

دستیار وای فای

به طور پیش فرض، زمانی که سیگنال Wi-Fi ضعیف است، آیفون شما از داده های تلفن همراه برای بهبود اتصال استفاده می نماید، این ویژگی به نام دستیار Wi-Fi شناخته می شود.

به عنوان مثال، اگر از مرورگر سافاری با اتصال وای فای ضعیف استفاده می کنید و صفحه وب بارگیری نمی شود، دستیار وای فای اینترنت گوشی را فعال و از آن استفاده می نماید تا صفحه همچنان به بارگذاری ادامه دهد و این منجر به استفاده از داده های زیادی بدون اینکه کاربر متوجه شود، می شود.

می توانید با رفتن به تنظیمات، سپس Mobile Data & WiFi Assistant، دستیار WiFi را غیرفعال کنید.

استفاده از مرورگر سافاری

بیشتر مردم از مرورگر پیش فرض سافاری در آیفون خود برای مرور وب استفاده می نمایند بدون اینکه بدانند این مرورگر داده های زیادی مصرف می نماید.

به گفته پاتون، مرورگرهای وب مختلفی در فروشگاه اپل وجود دارند که از داده های کمتری استفاده می نمایند، مانند Brave که یک مرورگر متمرکز بر حریم خصوصی است که به طور اتوماتیک تبلیغاتی را که داده های آنلاین بیشتری مصرف می نمایند و ردیاب های وب سایت را در تنظیمات پیش فرض خود مسدود می نماید.

برنامه های پس زمینه به روز می شوند

بسیاری از کاربران آیفون نمی دانند که بعضی از برنامه ها همچنان از داده ها در پس زمینه استفاده می نمایند. آیفون دارای قابلیتی به نام Background App Refresh است که به طور پیش فرض روشن است و می توان آن را در تنظیمات خاموش کرد.

با ضربه زدن بر روی Settings و سپس General Background App Refresh می توانید آن را غیرفعال کنید.

بازی های موبایل

بازی های موبایلی می توانند روشی مفید برای گذراندن وقت در وسایل نقلیه عمومی در حین رفت وآمد به خانه از محل کار باشند، اما داده های زیادی را نیز مصرف می نمایند.

پاتون می گوید: این بازی های رایگان برای کسب عایدی به تبلیغات متکی هستند و هر بار که تبلیغی نمایش داده می شود، داده های اینترنتی بیشتری مصرف می شود، بنابراین توصیه می شود هنگام استفاده از دیتای تلفن همراه، استفاده از بازی های موبایل را کاهش دهید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1401 بروزرسانی: 2 اسفند 1401 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2242

به "5 فعالیتی که حجم اینترنت شما را هدر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 فعالیتی که حجم اینترنت شما را هدر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید