آزمایش بالینی واکسن کرونا در چین باعث ایجاد مصونیت در 108 داوطلب شد

به گزارش کتاب ارزان، مرحله اول آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونا اجرا شده و نتیجه آن نشان می دهد این واکسن بی خطر است و قادر است به سرعت باعث ایجاد مصونیت در بدن انسان شود.

آزمایش بالینی واکسن کرونا در چین باعث ایجاد مصونیت در 108 داوطلب شد

به گزارش گروه بین الملل کتاب ارزان به نقل از رادیو بین المللی چین، تیم تحقیقاتی چین دیروز جمعه با انتشار گزارشی در مجله پزشکی انگلیسی لانست تاکید کرد که مرحله اول آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونا اجرا شده و نتیجه آن نشان می دهد این واکسن بی خطر است و قادر است به سرعت باعث ایجاد مصونیت در بدن انسان شود.

تیمی به ریاست خانم دکتر چن وی عضو پژوهشگاه پزشکی نظامی فرهنگستان علوم نظامی چین این آزمایش بالینی را انجام داده است.

واکسنی که در این آزمایش بالینی مورد استفاده قرار گرفت در واقع یک آدنوویروس بازسازی شده به عنوان حاملِ واکسن ویروس بازسازی شده کرونا بود.

این تیم 108 داوطلب بزرگسال سالم بین 18 تا 60 ساله را به خدمت گرفتند که به دو گروه تقسیم شده و دوزهای متفاوت واکسن را تزریق کردند.

طبق این گزارش ظرف 28 روز پس از واکسیناسیون، واکسن در گروه های متفاوت مقاومت خوبی ایجاد کرده و واکنش و عوارض جانبی شدیدی نداشته است.

بنا بر گزارش لانست خانم دکتر چن وی گفت: مرحله اول آزمایش بالینی نشان می دهد که واکسن ویروس کرونای بازسازی شده آدنوویروس ظرف 14 روز باعث ایجاد پادتن های ویژه ویروس و سلولهای تی می شود که این نتایج پیشرفت مهمی محسوب می شود.

با این وجود این دانشمند چینی تاکید کرد نتایج به دست آمده از تحقیقات واکسن کرونا را باید با احتیاط بررسی کرد و توانایی ایجاد ایمنی لزوما به معنای آن نیست که این واکسن می تواند در برابر ویروس کرونا از افراد محافظت کند.

نتایج این تحقیق حاکی از دورنمای بسیار خوبی برای آن است، اما تا مرحله دسترسی همه مردم جهان به آن هنوز راه نسبتاً طولانی در پیش است.

به نوشته مجله لانست تولید واکسن مؤثر راه چاره بلندمدت برای پیشگیری و مهار ویروس کرونا است و در حال حاضر بیش از 100 نوع واکسن کرونا در سراسر جهان در دست تحقیق و پژوهش است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1067

به "آزمایش بالینی واکسن کرونا در چین باعث ایجاد مصونیت در 108 داوطلب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش بالینی واکسن کرونا در چین باعث ایجاد مصونیت در 108 داوطلب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید