این مرد 40ساله نخستین مبتلا به کرونا است؟

به گزارش کتاب ارزان، دانشمندان سازمان بهداشت جهانی در فرایند تحقیقات خود با فردی که می تواند بیمار صفر (اولین فرد) مبتلا به کووید-19 باشد صحبت کردند. اگر او اولین فردی باشد که در معرض ویروس قرار گرفته بنابراین مکان اولین انتقال ویروس به یک فروشگاه مواد غذایی در ووهان برمی شود و نه به بازار بدنام هونان.

این مرد 40ساله نخستین مبتلا به کرونا است؟

به گزارش ایسنا و به نقل از بی جی آر، اولین تحقیقات رسمی سازمان بهداشت جهانی درمورد کروناویروس چند هفته پیش به خاتمه رسید و این نتایج اولیه همچنان نتوانست پاسخ مناسبی برای شروع و منشا کووید-19 بدهد. پس از چندین ماه برنامه ریزی محققان دریافتند که محتمل ترین شرح ممکن برای توسعه کووید-19 انتقال حیوان به انسان است، اما تعیین نیست از چه حیوانی و چه زمانی ویروس وارد بدن انسان ها شده است. در فرایند این تحقیقات دانشمندان سازمان بهداشت جهانی با فردی که می تواند بیمار صفر (اولین مبتلا) باشد صحبت کردند. اگر او اولین فردی باشد که در معرض ویروس قرار گرفته بنابراین مکان اولین انتقال ویروس به یک فروشگاه مواد غذایی در ووهان چین برمی گردد و نه به بازار بدنام هونان (Huanan). داستان او بعلاوه نشان می دهد که انتقال کووید-19 ممکن است قبل از اواخر ماه دسامبر 2019 یعنی زمانی که اولین مورد گزارش شد شروع شده باشد.

مجله وال استریت گزارش می دهد: مقامات سازمان بهداشت جهانی فردی را که محتمل است بیمار صفر باشد در ووهان دیدار کردند. این مرد در دهه 40 زندگی اش است و کارمند است. به نظر می رسد او در تاریخ 8 دسامبر آلوده به ویروس شده باشد. او برای یک شرکت خصوصی کار می نماید و اخیرا هیچ سفری نرفته است.

دکتر پیتر بن امبارک (Peter Ben Embarek) می گوید: او زندگی معمولی و کسل نماینده دارد بدون هیچ فراز و نشیبی.

دکتر پیتر دازاک (Peter Daszak) گفت: سرگرمی اصلی او گشت زدن در اینترنت است.

این بیمار صفر به سازمان بهداشت جهانی گفته است که خانواده اش از فروشگاه غذایی دیگری خرید می کردند و نه از بازاری که به عنوان شروعگر شیوع ویروس شناخته شده است. چین نیز ماه ها پیش اعلام نموده که این بازار منبع کووید-19 نبوده است.

دانشمندان نتوانستند اطلاعات و جزئیاتی از بازاری که این مرد ادعا می کرد از آن خرید می نمایند به دست آورند. دازاک به سی ان ان گفت: اگرچه که تست والدین این فرد منفی شده است، اما چین باید ارتباطات آن ها در فروشگاه را پیگیری کند.

تعیین نیست والدین این فرد چه نوع تستی انجام داده اند، زیرا در ابتدای ماه دسامبر 2019 هیچ گونه تستی برای کرونا وجود نداشت، زیرا هچ کس در پی یافتن این بیماری خاص نبود. آزمایش آنتی بادی نیز می تواند تعیین کند آیا فرد به کرونا مبتلا شده است یا خیر، اما این آنتی بادی ها پس از چند ماه از بین می فرایند.

در این گزارش اشاره شده که سازمان بهداشت جهانی می خواهد این بازار را آنالیز کند تا تعیین کند چه نوع حیواناتی در آن فروخته می گردد. آن ها بعلاوه می خواهند بفهمند آیا از 174 مورد ابتلا در ماه دسامبر 2019 کسی به این بازار رفت و آمد می نموده یا خیر. ووهان حدود 400 مرکز فروش مواد غذایی دارد که به جمعیت 400 میلیونی غذا می رسانند.

محققان سازمان بهداشت جهانی می گویند که در بازار هونان حداقل دو نوع حیوان که می توانند انتقال دهنده ویروس باشند پیدا شده است: راسوی سرنواری و خرگوش.

محققان بعلاوه اشاره کردند که ویروس پس از اولین برخورد به شدت توسعه یافته که می تواند نشان دهد این شیوع از مکان دیگری شروع شده است.

تئا فیشر (Thea Fischer) یک اپیدمولوژیست و عضو سازمان بهداشت جهانی از دانمارک به خبرنگاران در ووهان گفت: شواهد دقیقی از انتقال ویروس خارج از بازار وجود دارد و به نظر می رسد احتمال آن که این مکان منبع شیوع بیماری باشد کم است.

محققان بعلاوه می گویند ممکن است این مرد 40ساله بیمار صفر نباشد بلکه مردی مسن تر که اول ماه دسامبر علائمی از بیماری نشان داد نخستین مبتلای به کووید-19 بوده باشد. پزشک معالج این مرد مسن می گوید که او بیماری های مزمن دیگری نیز داشته و نمی توانسته صحبت کند و نزدیکان او زمان بروز اولین علائم را تخمین زدند. سازمان بهداشت جهانی در روز های آینده گزارشی منتشر خواهد نمود که مطالعات دیگری برای یافتن منشا همه گیری در آن وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1907

به "این مرد 40ساله نخستین مبتلا به کرونا است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مرد 40ساله نخستین مبتلا به کرونا است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید