آمادگی دانشگاه امیرکبیر در مشارکت هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون

به گزارش کتاب ارزان، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: باتوجه به دستاوردهایی که این دانشگاه در حوزه هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون کسب نموده آمادگی دارد تا در اجرای طرح های ملی در این حوزه ها مشارکت کند.

آمادگی دانشگاه امیرکبیر در مشارکت هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سیداحمد معتمدی در چهاردهمین کنفرانس بین المللی حفاظت و اتوماسیون سیستم های قدرت در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: توسعه حوزه اتوماسیون موجب می گردد تا شغل بیشتری در کشور ایجاد گردد.

وی با اشاره به هوشمندسازی شبکه برق اضافه نمود: هوشمند سازی شبکه برق موجب می گردد تا تخصص های جدیدی وارد حوزه اشتغال گردد.

معتمدی گفت: ضروری است در حوزه هوشمندسازی شبکه برق فعالیت بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها در حوزه اینترنت اشیا پیشرفت های زیادی داشته اند، گفت: در این زمینه می توان به هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون اشاره نمود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید نمود: در حوزه هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون به لحاظ تکنولوژی عقب نیستیم اما این موضوع باید در اولویت برنامه های کشور قرار گیرد.

معتمدی مطرح نمود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه برق فعالیت های خوبی انجام داده است بنابراین این دانشگاه آمادگی دارد در این حوزه با نهادهای مرتبط همکاری داشته باشد.

وی گفت: همچنین باتوجه به دستاوردهای دانشگاه در حوزه اتوماسیون و هوشمندسازی این دانشگاه قادراست در طرح های ملی در این حوزه مشارکت کند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برگزاری کنفرانس های علمی موجب می گردد تا موضوع کاربردی سازی و ارتباط با صنعت نهادینه گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1398 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 692

به "آمادگی دانشگاه امیرکبیر در مشارکت هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی دانشگاه امیرکبیر در مشارکت هوشمندسازی شبکه برق و اتوماسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید