ابررایانه چینی در یک ثانیه یک هزار تریلیون بار محاسبه می نماید

به گزارش کتاب ارزان، مهندس ارشد مرکز ملی کاربردی ابررایانه چین در تیان جین بیان کرد: ابررایانه تیان هه 1 که قادر است در یک ثانیه یک هزار تریلیون بار محاسبه انجام دهد به طور کامل مورد استفاده قرار گرفته است.

ابررایانه چینی در یک ثانیه یک هزار تریلیون بار محاسبه می نماید

با هزینه سفر به چین با هواپیما سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، جانگ تینگ در این باره گفت: در سال 2010، این ابررایانه در مرکز ملی ابررایانه در شهر تیان جین نصب شد و خدمات محاسبات در زمینه اکتشاف نفت، فراوری ماشین آلات عالی، پزشکی و داروی بیولوژیک، طراحی انیشیمن، انرژی جدید و مواد جدید را ارایه داده است.

وی اضافه کرد: اکنون ابررایانه تیان هه 1 در روز بیش از 1400 مورد محاسبه انجام می دهد که در این زمینه از ابررایانه کشورهای اروپایی و آمریکایی بهتر است.

بنا به گزارشات رسیده، تا به امروز مرکز ملی ابررایانه تیان جین با بیش از 100 شرکت بزرگ و مهم کشور همکاری نموده، خدمات محاسبه را در اختیار آنها گذاشته و بیش از 2 میلیارد یوان سود اضافی برای شرکت های یاد شده به همراه آورده است.

منبع: همشهری آنلاین

منبع: تسنیم
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 676

به "ابررایانه چینی در یک ثانیه یک هزار تریلیون بار محاسبه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابررایانه چینی در یک ثانیه یک هزار تریلیون بار محاسبه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید