امیدواریم آمریکا در راستا عقلانیت و تدبیر حرکت کند

به گزارش کتاب ارزان به نقل از خانه ملت، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل امروز (چهارشنبه 26 آبان ماه) با سفیر ویتنام در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

امیدواریم آمریکا در راستا عقلانیت و تدبیر حرکت کند

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار ضمن استقبال از گسترش روابط تهران - هانوی گفت: روحیه تاریخی مقاومت ملت ویتنام شاخص و قابل تقدیر بوده و توسعه روابط با این کشور حائز اهمیت است.

آمادگی گروه دوستی پارلمانی ایران - ویتنام برای گسترش روابط فی مابین دو کشور

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل افزود: مجلس شورای اسلامی، کمیسیون های تخصصی و به ویژه گروه دوستی پارلمانی ایران - ویتنام آماده گسترش روابط فی مابین دو کشور است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت رفت وآمدهای پارلمانی میان دو کشور ادامه داد: دیدار و مذاکرات اخیر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در سفر به ویتنام و دیدار نزدیک روسای مجالس دو کشور حائز اهمیت است.

سیاست آمریکا در قبال منطقه و جهان همواره بر نظام سلطه بوده است

امیرعبداللهیان ضمن اشاره به مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال تحولات منطقه و رویکرد آمریکا گفت: رویکرد آمریکا پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ همچون تحولات سریع خاورمیانه فعلاً غیرقابل پیش بینی است، اما سیاست آمریکا در قبال منطقه و جهان همواره بر نظام سلطه بوده است.

وی افزود: امیدواریم راه حل سیاسی در همه بحران های منطقه ازجمله سوریه از طریق کاخ سفید مورد توجه قرار گیرد و آمریکا در راستا عقلانیت و تدبیر عمل کند تا شاهد منطقه ای آرام باشیم.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در انتها همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی و بین المجالس را ستود.

در ادامه این دیدار، سفیر ویتنام ضمن ابراز خرسندی از تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایران - ویتنام گفت: ویتنام به گسترش روابط پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران علاقه مند است و در این راستا هیچ فرصتی ازجمله استفاده از ظرفیت های گروه دوستی پارلمانی را از دست نخواهد داد.

وی در انتها با اشاره به سفر هیأت پارلمانی به ریاست علی لاریجانی در زمان مورد توافق به هانوی، گفت: حضور هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در ویتنام و فرصت رایزنی در رابطه با مسائل خاورمیانه یک فرصت حائز اهمیت است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 526

به "امیدواریم آمریکا در راستا عقلانیت و تدبیر حرکت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواریم آمریکا در راستا عقلانیت و تدبیر حرکت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید