انتشار تصاویر از زمین و ماه از منظر مدارگرد چین

به گزارش کتاب ارزان، خبرنگاران: اداره علوم، فناوری و صنعت چین (SASTIND) روز دوشنبه (19 آبان) مجموعه تصاویری تهیه شده از زمین و ماه توسط مدارگرد آزمایشی ماه چین را منتشر کرد.

انتشار تصاویر از زمین و ماه از منظر مدارگرد چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، این تصاویر از فاصله 540 هزار کیلومتری از زمین و 920 هزار کیلومتری از ماه پس از جدا شدن از کپسول بازگشت به زمین تهیه شد.

این نخستین مأموریت رفت و برگشت به ماه در 40 سال اخیر محسوب می گردد که نام چین را در کنار شوروی سابق و آمریکا قرار می دهد.

مدارگرد آزمایشی چانگه-4 (Change 4) در تاریخ 23 اکتبر (اول آبان) از مرکز پرتاب ماهواره شیچانگ در جنوب غربی استان سیچوان به فضا پرتاب شد.

هدف از انجام این مأموریت رفت و برگشت، آماده سازی برای مأموریت چانگه-5 عنوان شده است؛ این مأموریت شامل فرود بر سطح ماه، جمع آوری نمونه و بازگشت به زمین است.

مأموریت چانگه-5 برای سال 2017 برنامه ریزی شده است که تا پیش از این زمان باید چند مرحله آزمایش فناوری های پیشرفته شامل قرار دریافت در محل فرود، جمع آوری نمونه، برخاستن از سطح ماه، مانور اطراف ماه و ورود به جو زمین انجام گردد.

تهیه تصاویر از فاصله 540 هزار کیلومتری از زمین و 920 هزار کیلومتری از ماه

تصاویر مدارگرد ماه چین از ماه و زمین

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 537

به "انتشار تصاویر از زمین و ماه از منظر مدارگرد چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار تصاویر از زمین و ماه از منظر مدارگرد چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید