تور آفریقای جنوبی: ایران سفر به آفریقای جنوبی را ممنوع نمود؟ ، واکنش ها به جهش تازه کرونا

به گزارش کتاب ارزان، به گزارش خبرنگاران، با شیوع ویروس جهش یافته نو در شش کشور آفریقایی، ممنوعیت های نو سفر از کشورهای دنیا شروع شده است.

تور آفریقای جنوبی: ایران سفر به آفریقای جنوبی را ممنوع نمود؟ ، واکنش ها به جهش تازه کرونا

با تور آفریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس ژوهانسبورگ را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

بعضی از کشورهای دنیا مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خود را برای این مقاصد بستند و ممنوعیت و محدودیت های سختگیرانه ای برای ورود و خروج مسافران به صورت مستقیم و غیر مستقیم وضع کردند.

واکنش ایران چه بود؟

در همین مورد دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی شرح داد: سازمان هواپیمایی کشوری هنوز هیچ محدودیت نوی برای ورود مسافر به کشور اعمال نکرده است. سازمان هواپیمایی کشور باید محدودیت نو را ابلاغ کند.

مقصود اسعدی سامانی به خبرنگاران گفت: ایران پرواز مستقیم با آفریقا ندارد. در حقیقت پروازی از ایران به آفریقا انجام نشده و فعلا مسافری هم از آفریقا به ایران نیامده است.

او ادامه داد: چنانچه هر مسافری بخواهد وارد ایران گردد باید تا دو نوبت تست PCR منفی داشته باشد. بعلاوه مسافران باید دو دز واکسن هم زده باشند.

توصیه به مسافران آفریقایی

پیش تر، محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ایسنا گفته بود: به افرادی که قصد مسافرت به این کشورها را دارند توصیه می کنم سفر خود را به تاخیر بیاندازند. ما همه اطلاع رسانی ها را در فرودگاه و تمام مرزهای زمینی، هوایی و دریایی در اختیار می گذاریم یعنی بدون آگاهی از کشور خارج نخواهند شد.

برای ورود فرد غیر ایرانی از این کشورهای یاد شده به ایران ممانعت ایجاد خواهیم کرد و ایرانیانی هم که می خواهند مسافرت داشته باشند تا دو نوبت تست PCR منفی نداشته باشند باید در مبادی مرزی در قرنطینه بمانند.

براساس این گزارش تا به امروز این پروتکل ها و محدودیت های نو به بخش هوانوردی به صورت رسمی و مکتوب اعلام نشده است.

یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری با ذکر این نکته به ایسنا گفته است: به محض ابلاغ بخشنامه نو، ممنوعیت ها و محدودیت های کرونایی نو را برای مسافران هوایی وضع خواهیم کرد.

برای مطالعه بیشتر خبر محدودیت نو در آمریکا را بخوانید.

آخرین اخبار حوزه حمل و نقل را در صفحه حمل ونقل خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 آذر 1400 بروزرسانی: 10 آذر 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1906

به "تور آفریقای جنوبی: ایران سفر به آفریقای جنوبی را ممنوع نمود؟ ، واکنش ها به جهش تازه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آفریقای جنوبی: ایران سفر به آفریقای جنوبی را ممنوع نمود؟ ، واکنش ها به جهش تازه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید