بازار داغِ جراحی های زیبایی در آستانه نوروز

به گزارش کتاب ارزان، زندگی امروز- براساس گزارش انجمن بین المللی جراحی پلاستیک (ISAPS)، بالاترین میزان جراحی زیبایی به کشور آمریکا اختصاص دارد و برزیل در جایگاه دوم قرار گرفته است. ایران در رتبه بیستم عمل های زیبایی جای دارد به گونه ای که از هر 1000 نفردر ایران تنها6 نفر عمل جراحی انجام می دهند.

بازار داغِ جراحی های زیبایی در آستانه نوروز

بیشترین تقاضای عمل زیبایی در بین مردان و زنان

براساس آمار انجمن بین المللی جراحی پلاستیک (ISAPS)، میزان تقاضای عمل های زیبایی ازسوی زنان بیشتر است به طوری که 86.4% عمل های زیبایی مربوط به زنان است که یکی از محبوب ترین عمل ها در بین آنها افزایش حجم سینه است؛ دومین عملی که در بین زنان طرفداران زیادی دارد، لیپوساکشن است که زنان با از بین بردن رسوبات چربی اضافی به رضایت قابل توجهی از اندام خود دست پیدا می کنند.

اما مردان هم از قافله زیبایی عقب نمانده اند. آنها در سال 2017، 14/4% از جراحی های زیبایی را به خود اختصاص داده اند که محبوب ترین جراحی ها در بین آنها جراحی پلک، رینوپلاستی، لیپوساکشن وترمیم مو است.

به گفته دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی، عضو هیات مدیره انجمن جراحان پلاستیک ایرانی، جراحی های فک و صورت، تزریق ها، جراحی های لیفت و لیپوساکشن اصلی ترین جراحی های زیبایی در ایران به شمار می فرایند.

در ایران رینوپلاستی (جراحی بینی) بیشترین میزان عمل های جراحی زیبایی را به خود اختصاص داده است؛ البته آمار دقیق را در این زمینه تنها وزارت بهداشت می تواند ارائه کند. جراحی پلک (بلفاروپلاستی)، افزایش حجم / پروتز پستان، لیپوساکشن، بوتاکس، تزریق فیلر و ژل در رتبه های بعدی جراحی های زیبایی تهاجمی و کم تهاجمی در بین ایرانیان قرار دارند.

نایب رییس انجمن راینولوژی ایران با اشاره به افزایش انجام اعمال زیبایی در اسفند ماه، در عین حال از متقاضیان این اعمال خواست که بدون تحقیق در مورد تخصص و توانایی پزشک و صرفا با ملاک قرار دادن قیمت کمتر، نسبت به جراحی اقدام نکنند.

یک متخصص گوش و حلق و بینی، در این باره گفت: معمولا هر ساله در اسفند ماه با شلوغ ترین زمان کاری خود روبرو هستیم؛ چرا که با توجه به شروع تعطیلات، تقاضا برای این دست از اعمال افزایش پیدا می کند. از طرفی هم علاوه بر مراجعین داخلی، میزان قابل توجهی مراجعه نیز از کشورهای خارجی صورت می گیرد.

وی همچنین گفت: نکته مهمی که با نزدیکی به فصل بهار با آن روبرو هستیم، موضوع بروز حساسیت های فصلی و نیز تشدید آن در افرادی است که آلرژی حاد دارند. در این باره توصیه می کنیم تا ابتدا از شدت حساسیت کاسته شده و سپس فرد اقدام به جراحی کند.

رزم پا در پاسخ به سوالی درباره جراحی زیبایی بینی از طریق متخصصان زیبایی یا متخصصان گوش و حلق و بینی گفت: از نظر قانونی برای هر دو تخصص نام برده شده محدودیتی وجود ندارد البته به شرط آن که مدارک و تجربه کافی را دارا باشند و علاوه بر بحث زیبایی به معیارهای تنفسی و حفظ عملکرد بینی هم توجه کنند. باید در نظر گرفت به صرف داشتن مدرک، هر جراحی نمی تواند پیروز باشد و باید به تجربه فرد نیز توجه داشت. متاسفانه امروزه شاهد هستیم افراد متقاضی این دست اعمال جراحی بدون تحقیق مناسب در مورد تخصص و توانایی پزشک و فقط با ملاک قرار دادن قیمت کمتر، به پزشک مراجعه می کنند.

نایب رییس انجمن راینولوژی ایران در این باره ادامه داد: یکی از جدی ترین اقدامات صورت گرفته از طریق تمام انجمن های پزشکی از جمله انجمن راینوپلاستی و انجمن گوش و حلق و بینی، مبارزه با این امر است که هیچ جراحی به خصوص جراحی های زیبایی از هر نوعی از طریق غیر پزشک انجام نشود. مردم باید بدانند هیچ ارزانی بی حکمت نیست و بدون تحقیق کافی و صرفا بر اساس قیمت، به پزشکی اعتماد نکنند.

منبع: برترینها

منبع: زندگی روز
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1914

به "بازار داغِ جراحی های زیبایی در آستانه نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار داغِ جراحی های زیبایی در آستانه نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید