تشکیل وزارت بازرگانی مسائل معیشتی را حل نمی کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در شرایط فعلی نیازی به انتزاع وزارتخانه ها یا ایجاد وزارتخانه ای جدید نیست و در مجلس مخالفان جدی برای تشکیل وزارت بازرگانی وجود دارد.

تشکیل وزارت بازرگانی مسائل معیشتی را حل نمی کند

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، محمدحسین فرهنگی در تبادل نظر با مهر، درباره تشکیل وزارت بازرگانی، گفت: ناهماهنگی های موجود در وزارتخانه هایی چون جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت منجر به ادغام وزارت بازرگانی و صنایع و معادن شد.

وی متذکر شد: در آن مقطع وزارت بازرگانی توجه خاصی به بخش فراوری نمی کرد و با واردات بی رویه به ویژه در بخش کشاورزی باعث ایجاد آشفتگی هایی در وضع فراوریات داخلی و ملتهب شدن بازار شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه در آن شرایط بحث تمرکز بر اختیارات بخش کشاورزی تصویب شد، گفت: بر اساس آن قانون، شرکت های دولتی از بخش بازرگانی جدا شدند و در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفتند.

فرهنگی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی، نیازی به انتزاع وزارتخانه ها یا ایجاد وزارتخانه ای جدید نیست، توضیح داد: دولت به جای این اقدام، می تواند اختیاراتی را که برای وزارت بازرگانی در نظر گرفته است، به معاونت مربوطه در وزارت جهاد کشاورزی دهد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینک جو مجلس درباره تشکیل وزارت بازرگانی چگونه است، گفت: در مجلس مخالفت های جدی و اساسی برای تشکیل وزارت بازرگانی وجود دارد و اکثر نمایندگان اعتقادی به این مسئله ندارند که تشکیل این وزارتخانه مسائل معیشتی مردم را حل می نماید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی در مدت باقی مانده از عمر دولت میسر نیست، اظهار داشت: از آنجایی که بخشی از بازرگانی در وزات جهاد کشاورزی و بخشی در وزارت صنعت، معدن و تجارت متمرکز شده است، قطعا زمان زیادی صرف تشکیل وزارتخانه جدید و توضیح وظایف آن می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 3 شهریور 1398 شناسه مطلب: 243

به "تشکیل وزارت بازرگانی مسائل معیشتی را حل نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل وزارت بازرگانی مسائل معیشتی را حل نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید