جلسه 14 ساعته سران اروپا ناتمام ماند ، روسای پست های کلیدی اتحادیه انتخاب نشدند

به گزارش کتاب ارزان، نشست سران 28 کشور اروپایی پس از 14 ساعت بحث و رایزنی برای انتخاب روسای پست های کلیدی اتحادیه اروپا بدون نتیجه خاتمه یافت.

جلسه 14 ساعته سران اروپا ناتمام ماند ، روسای پست های کلیدی اتحادیه انتخاب نشدند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از پاریس؛ نشست سران 28 کشور اروپایی پس از 14 ساعت بحث و رایزنی برای انتخاب روسای پست های کلیدی اتحادیه اروپا بدون نتیجه سرانجام یافت.

سران اروپا عصر دیروز برای سومین بار در یکماه اخیر در بروکسل مقر اتحادیه اروپا گردهم آمدند تا مهمترین انتخابات خود را برای 5 سال آینده این اتحادیه انجام دهند اما پس از جلسات متعدد طی شب گذشته و امروز صبح این نشست بی نتیجه ماند و قرار شد ادامه نشست فردا ساعت 11 دوباره از سر گرفته گردد.

این اولین بار است که اتحادیه اروپا آنهم در سطح سران با چنین بن بستی روبرو می گردد.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در حاشیه نشست گروه 20 در ژاپن به کتاب ارزان گفته بود اگر سران اروپایی در جلسه پیش رو در بروکسل به توافق نرسند اتحادیه اروپا ممکن است در ورطه یک زنجیره ناکارآمدی سازمانی بیافتد.

کاهش قدرت مکرون در مقابله با جنبش ضدسرمایه داری که از هفت ماه پیش در فرانسه آغاز شده و همچنان ادامه دارد و متعاقب آن شکست در انتخابات پارلمانی اروپا و وضعیت مشابهی در ریزش قدرت برای آنجلا مرکل صدراعظم آلمان و نیز پیروزی راست ها در انتخابات اخیر پارلمانی اروپا از علل اصلی چالش بوجود آمده در میان سران اروپا برای تقسیم قدرت است.

در همین حال امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه که روز دوشنبه پس از شکست نشست شورای اروپا در بروکسل برای انتخاب سمت های کلیدی به پاریس بازگشت، گفت: ما تصویری را از اروپا نشان می دهیم که جدی نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 239

به "جلسه 14 ساعته سران اروپا ناتمام ماند ، روسای پست های کلیدی اتحادیه انتخاب نشدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه 14 ساعته سران اروپا ناتمام ماند ، روسای پست های کلیدی اتحادیه انتخاب نشدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید