حسینی: 14 هزار دانش آموز با احتیاج ویژه به زودی تبلت دار می شوند

به گزارش کتاب ارزان، تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از اهدای 14 هزارتبلت به دانش آموزان با احتیاج های ویژه اطلاع داد.

حسینی: 14 هزار دانش آموز با احتیاج ویژه به زودی تبلت دار می شوند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، سید جواد حسینی در نشست شورای معاونین سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار کرد: در قالب طرح نهضت توان افزایی و طی آمایش سرزمینی که صورت گرفته است ، 18 هزار دانش آموز با احتیاج ویژه در سراسر کشور فاقد گوشی یا تبلت بوده اند که تا به امروز 4 هزار نفر از آن ها صاحب گوشی یا تبلت شده اند و 14 هزار نفر دیگر در قالب طرح نهضت توان افزایی با استفاده از ظرفیت خیرین و بعضی اعتبارات سازمان صاحب تبلت خواهند شد.

وی اضافه نمود: به زودی همه دانش آموزان با احتیاجهای ویژه در سراسر کشور برای استفاده از شبکه شاد و آموزش های مجازی از امکانات اتصال به شبکه شاد و آموزش های مجازی بهره مند خواهند شد.

معاون وزیر با بیان اینکه سامانه ندای همراه راه اندازی شده است و ظرفیت آن به مراکز مشاوره، اختلالات یادگیری، کل مشاوران و مددکاران گسترش خواهد یافت، گفت : اپلیکیشن جامع آموزش و پرورش بچه ها استثنایی و32 پایگاه جامع آموزش مجازی در 32 استان نیز به زودی راه اندازی خواهند شد.

وی اضافه نمود: مناسب سازی 64 مدرسه پذیرا و اتیسم برای هر استان و در هر مدرسه و راه اندازی 32 اتاق سنجش دائمی در هر استان به شکل آگوستیک نیز در دست اقدام است. متاسفانه به دلیل تعطیلی ادارات در این هفته پیروز به برگزاری مراسم هفته جهانی معلولین نشده ایم و مجموعه مراسم مربوط بزرگداشت هفته معلولین در هفته آینده به انجام خواهد رسید.

حسینی با بیان اینکه مجموعه اعتبارات لازم برای تهیه تبلت برای این دسته از دانش آموزان بیش از 20 میلیارد تومان است، گفت: 4 هزار دستگاه تبلت را مرکز امور بین الملل تعهد کرده است و 10 هزار تبلت دیگر را با استفاده از اعتبارات سازمان و خیرین به زودی تهیه و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

حسینی گفت: با توجه به در پیش بودن روز جهانی معلولین و هفته بزرگداشت معلولین این اقدام سازمان گام مهمی در راستای توجه به تواناسازی دانش آموزان دارای معلولیت خصوصاً برای استفاده از شبکه شاد وآموزش در بستر فضای دیجیتالی است که در زیست بوم کرونا یک ضرورت انکارناپذیر برای تداوم آموزش ،پوشش حداکثری و عدالت آموزشی قلمداد می گردد. امیدواریم با این اقدام همه دانش آموزان با احتیاج های ویژه از امکانات و تجهیزات لازم برای استفاده از فضای مجازی و آموزش های دیجیتالی بهره مند شوند.

حسینی با بیان اینکه 14 هزار دانش آموز با احتیاج ویژه که فاقد گوشی یا تبلت هستند با تفکیک استان ، مدرسه و نوع معلولیت تعیین شده اند و این تبلت ها در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: از مجموع 14 هزار احتیاج دانش آموزان به تبلت ، بیشترین تعداد از استان های خراسان رضوی با بیش از 2 هزار، اردبیل با بیش از هزار، آذربایجان شرقی با بیش از 800، آذربایجان غربی با بیش از 700، فارس با بیش از 650 و سیستان و بلوچستان با بیش از 600 است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1379

به "حسینی: 14 هزار دانش آموز با احتیاج ویژه به زودی تبلت دار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسینی: 14 هزار دانش آموز با احتیاج ویژه به زودی تبلت دار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید