درمان های خانگی مؤثر برای خلاصی از سرفه های خشک

به گزارش کتاب ارزان، از زمان شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان تا به امروز علائم زیادی برای این بیماری بیان شده است که یکی از برجسته ترین آن ها سرفه های خشک است؛ اما این بدان معنا نیست که اگر گاهی دچار سرفه های خشک می شوید حتما به بیماری کرونا مبتلا شده اید. داشتن سرفه های خشک دلایل متعددی دارد که می تواند بیانگر بیماری های مختلفی از جمله بیماری کرونا باشد.

درمان های خانگی مؤثر برای خلاصی از سرفه های خشک

آسم، سرماخوردگی و آنفلوآنزا بیماری هایی هستند که با سرفه های خشک همراه هستند که برای فرد بیمار بسیار آزاردهنده است و می تواند در او سبب بروز زخم در گلو و مجا ری تنفسی شود. در ادامه چند راه چاره ساده برای درمان سرفه خشک هنگام التهاب گلو و مجاری تنفسی ارائه شده است؛

مصرف مایعات

مصرف آب گرم به همراه عسل می تواند یکی از راه های تسکین سرفه های خشک باشد، زیرا عسل حاوی آنتی اکسیدان بسیار قوی است که برای این منظور بسیار مفید است. همچنین افزودن کمی ویتامین ث از طریق چکاندن قطره ای از لیموی تازه به محلول آب و عسل سبب تقویت سیستم ایمنی می شود.

مصرف سوپ

از جمله غذاهایی که در دوران سرماخوردگی به دلیل نداشتن اشتها طرفدار زیادی دارد، سوپ می باشد. سوپ از جمله خوراکی هایی است که حا.وی مواد بسیار مغذی و معدنی است که به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند. پیاز، جعفری ، هویج و دیگر مواد اولیه سوپ به دفع هرچه سریع تر سموم از بدن بیمار کمک می کند.

غرغره آب نمک

ترکیب آب ولرم همراه با نمک محلول بسیار مفیدی برای از بین بردن سرماخوردگی و بهبود سرفه های خشک است. غرغره محلول آب نمک به دلیل وجود میزان مشخصی نمک با خاصیت رفع التهاب به شما برای رفع گلودرد و التهاب ایجاد شده در مجاری تنفسی کمک می کند.

مصرف آب به همراه عسل و زنجبیل

ترکیب عسل و زنجبیل با آب که هر دو خاصیت ضد التهابی دارند بهترین گزینه برای بهبود و خلاصی شما از دست سرفه های خشک است.

منبع: همگردی
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1226

به "درمان های خانگی مؤثر برای خلاصی از سرفه های خشک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان های خانگی مؤثر برای خلاصی از سرفه های خشک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید