در پی افشاگری نیویورک تایمز،دیپلمات های روس تهدید شدند

به گزارش کتاب ارزان، ایسنا نوشت: سفارت روسیه در آمریکا خواهان آن شد که مقامهای آمریکایی از بابت تهدیدات مطرح شده علیه دیپلماتهای روس بعد از گزارش شدن اخباری دروغ درخصوص نقش مسکو در افغانستان جوابگو باشند.

در پی افشاگری نیویورک تایمز،دیپلمات های روس تهدید شدند

خبرگزاری اسپوتنیک، روز آدینه روزنامه نیویورک تایمز در مقاله ای به نقل از مقام های اطلاعاتی آمریکا مدعی شد که یک واحد اطلاعات نظامی روسیه اقدام به پیشنهاد جایزه به شبه نظامیان مرتبط با طالبان برای کشتن سربازان ائتلاف تحت رهبری آمریکا در افغانستان نموده است.

هیات دیپلماتیک روسیه با رد این ادعاها تاکید نمود که کارمندانش در پی انتشار این مقاله تهدیدهایی را دریافت نموده اند.

این سفارتخانه در پیغامی در صفحه توئیترش اواخر روز آدینه نوشت: یک سری اتهام زنی های بی اساس و با منبع ناشناس، منتشر شده توسط نیویورک تایمز، درباره مسکو به عنوان مغز متفکر پشت قتل سربازان آمریکایی در افغانستان منجر به تهدیدهای مستقیم جانی علیه کارمندان سفارتخانه های روسیه در واشنگتن دی.سی و لندن شده است.

سفارت روسیه از آمریکا خواست تا به مساله دریافت این تهدیدها پاسخ دهد.

این سفارتخانه در پیغام خود نوشت: نیویورک تایمز دست از اشاعه اخبار دروغی که باعث برانگیخته شدن تهدیدهای جانی می شوند، بردارد. ما خواهان آن هستیم که مقامهای آمریکایی مربوطه تدابیری موثر را در راستای عمل به وظایف بین المللی خود تحت کنوانسیون روابط دیپلماتیک 1961 وین اتخاذ نمایند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1126

به "در پی افشاگری نیویورک تایمز،دیپلمات های روس تهدید شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در پی افشاگری نیویورک تایمز،دیپلمات های روس تهدید شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید