دولت از درد مردم خبر ندارد

به گزارش کتاب ارزان، عضو فراکسیون ولایی با بیان اینکه اصلاح طلبان نگران مناصب و پست های خود هستند، گفت: آنها نمی توانند نسبت به دولتی که به آنها میز و سِمت داده است، انتقاد داشته باشند.

دولت از درد مردم خبر ندارد

به گزارش گروه رسانه های کتاب ارزان، سید احسان قاضی زاده هاشمی در مصاحبه با مهر، در تحلیل علت عدم حضور پررنگ ژنرال های اصلاح طلب برای نام نویسی در انتخابات گفت: علت عدم نام نویسی نامزدهای اصلاح طلب از شهرستان ها و تهران برای حضور در انتخابات مجلس این است که آنها پیش بینی می نمایند توفیقی در انتخابات 99 نخواهند داشت .

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصلاح طلبان شعار می دادند که می خواهند هویت شان را از اعتدال و توسعه جدا نمایند اما بعد از انتخابات سال 96 و در ابتدای دولت دوازدهم حاضر نشدند، از دولت جدا شوند و مناصب خود را ترک نمایند .

اصلاح طلبان بقا در مناصب خود را به گفتمان سیاسی شان ترجیح دادند

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: بر خلاف ادعاها آقای جهانگیری، وزرا، استانداران و فرمانداران اصلاح طلب در مناصب و پست های خود در دولت دوازدهم نیز باقی ماندند و بقا در پُست و مناصب دولتی را به گفتمان و آینده سیاسی خود ترجیح دادند .

وی تأکید کرد: اصلاح طلبان و فراکسیون امید برای برخورد جدی با ناکارآمدی ها و بی تدبیری های دولت جلو نیامدند، این امر منجر به ناکارآمدی مجلس دهم شد. امروز اصلاح طلبان به این نتیجه رسیدند که بهتر است به جای اینکه خود را در معرض رای مردم قرار دهند، کنج عزلت اختیار نمایند و به آینده سیاسی خود بیاندیشند .

اصلاح طلبان ژست منتقدانه نگیرند، باید جوابگو باشند

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس توضیح داد: اصلاح طلبان باید بدانند جوابگوی عملکرد ناکارآمد دولت باشند. آنها نمی توانند بگویند ما جوابگو نیستیم و ژست منتقدانه بگیرند .

قاضی زاده هاشمی گفت: اصلاح طلبان در قبال بسیاری از نقاط ضعف دولت سکوت کردند به همین دلیل در معدود دفعاتی که در برابر ناکارآمدی های دولت موضع گیری داشتند، مردم نمی توانستند این موضع گیری ها را صادقانه بپندارند .

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: رئیس جمهور برای تقدیم لایحه بودجه سال 99 به مجلس شورای اسلامی آمد، اما نمایندگان به استقبال وی نرفتند و رئیس جمهور را بدرقه هم نکردند. این امر نشان می دهد که نمایندگان می دانند دولت پایگاه عمومی و اجتماعی ندارد .

اعضای فراکسیون امید در اوج ناامیدی هستند

قاضی زاده هاشمی گفت: اعضای فراکسیون امید در اوج ناامیدی هستند، علت ناامیدی اصلاح طلبان و امیدی ها این است که نتوانستند به وعده های انتخاباتی خود عمل نمایند، قانون خوبی به تصویب برسانند یا نظارت دقیق بر عملکرد دولت داشته باشد. بنابراین عملا نمی توانند کارنامه خوبی از عملکرد خود در مجلس دهم ارائه دهند .

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید نمود: اصلاح طلبان برای حفظ پُست و مناصب خود حاضر نشدند گفتمان سیاسی جدیدی تعریف نمایند. این امر نشان می دهد که ضعف اصلاح طلبان میز و سِمت است و نمی توانند نسبت به دولتی که به آنها میز و سِمتی داده است، انتقاد داشته باشند .

وی با اشاره به ناکارآمدی های دولت گفت: در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال 89 ، بنده مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ بودم و حوزه تنظیم رسانه ها و تبلیغاتِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عهده آقای حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. وزارت فرهنگ و ارشاد شش ماه برای اجرای این قانون فعالیت کرد .

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: در سال 89 قیمت بنزین آزاد به 700 تومان و قیمت بنزین دولتی به میزان 400 تومان افزایش یافت اما به دلیل آمادگی مردم، شاهد اینگونه واکنش های اجتماعی نبودیم. دولت قبل از اجرای قانون هدفمندی، یارانه های نقدی را به حساب مردم واریز کرد بعد توانست اعتماد مردم را جلب کند .

اصلاح طلبان به جای مصاحبهی ملی به دنبال مصاحبهی با مردم باشند

قاضی زاده تاکید نمود: ساز و کار اجرایی دولت در افزایش قیمت بنزین اشتباه بود. اینگونه تصمیم گیری ها نشان می دهد که دولت از مسائل و شرایط مالی مردم اطلاعی ندارد. چند درصد از وزرا دیدار های مردمی دارند یا به شهرها و روستاهای مختلف سفر نموده و از مسائل مردم با خبر هستند .

وی با اشاره به ادعاهای فراکسیون امید مبنی لزوم مصاحبهی ملی گفت: بهتر است اعضای فراکسیون امید و اصلاح طلبان به جای اینکه به دنبال مصاحبهی ملی باشند به دنبال مصاحبه با مردم باشند و کوشش نمایند تا دولت و اعضای این فراکسیون با مردم مصاحبه نمایند .

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید نمود: پایگاه جریان اصولگرا باید کف جامعه باشد. اصولگرایان نباید در اتاق های در بسته تصمیم گیری نمایند. اگر ارتباط اجتماعی وجود نداشته باشد تصمیمات اشتباهی اخذ خواهد شد .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 658

به "دولت از درد مردم خبر ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت از درد مردم خبر ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید