رایزنی پامپئو با محمد بن زائد با موضوع ایران

به گزارش کتاب ارزان، وزیر خارجه آمریکا در توییتی به رایزنی خود با، ولی عهد ابوظبی و کوشش برای مواجهه با ایران اشاره نمود.

رایزنی پامپئو با محمد بن زائد با موضوع ایران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران وزیر خارجه آمریکا عصر شنبه به وقت تهران در توییتی از رایزنی خود با، ولی عهد ابوظبی برای مواجهه با ایران و توسعه بیشتر روابط دوجانبه سخن گفت.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در توییتی نوشت: خوشحالم که محمد بن زاید آل نهیان، ولی عهد ابوظبی را مجددا دیدار نموده و در زمینه اجرای توافق آبراهام و کوشش ها برای مواجهه با ایران رایزنی کردیم. روابط ایالات متحده با امارات متحده عربی به طور فزاینده در حال گسترش است و ثبات بیشتری را برای منطقه به ارمغان می آورد.

وزیر خارجه آمریکا امروز شنبه برای رایزنی با مقامات قطری راهی دوحه شد.

وی اخیرا نیز به بیان اتهامات تکراری علیه تهران پرداخت و گفت که تهدیدات ایران در منطقه ادامه دارد و واشنگتن از فشار خود علیه تهران نخواهد کاست و بزودی تحریم های بیشتری علیه مسئولین ایرانی وضع خواهد شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا بعد از خروج از برجام وعده داده بود با پیگیری سیاست فشار حداکثری، ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به توافقی بهتر -به زعم او- مجاب خواهد نمود. در حالی که بیش از دو سال از این وعده می گذرد دولت آمریکا در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل ترامپ از سوی گروه های مختلف در آمریکا آماج نقدها قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی مورد تنش ها با این کشور و جدا کردن راستا آمریکا از متحدانش متهم نموده اند. از سوی دیگر بسیاری از تحلیلگران آمریکایی با ارائه شواهدی گفته اند سیاست فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی ایران شکست خورده است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1366

به "رایزنی پامپئو با محمد بن زائد با موضوع ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی پامپئو با محمد بن زائد با موضوع ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید