سفیر آلمان: ممکن است پرونده ایران را به شورای امنیت ببریم

به گزارش کتاب ارزان، سفیر آلمان در آمریکا گفت: در نتیجه راه اندازی مکانیزم ماشه ایران، ممکن است کشورهای سه گانه اروپا به شورای امنیت سازمان ملل مراجعه نمایند اما این هدف آنها نیست.

سفیر آلمان: ممکن است پرونده ایران را به شورای امنیت ببریم

با تورهای آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، این دیپلمات گفت: مرحله بعدی ممکن است سازمان ملل متحد باشد، اما اهداف ما متفاوت است. ما می خواهیم راه حلی برای مسائل پیدا کنیم.

در 14 ژانویه، آلمان، فرانسه و انگلیس اعلام کردند، که به دلیل امتناع تهران از اجرای بخشی از تعهدات خود طبق این سند، سازوکار حل اختلاف برای توافق هسته ای با ایران را آغاز می نمایند. اروپایی ها مدتی در خصوص تصویب این اقدام بحث کردند، اما تصمیم گرفتند این اقدام را تنها پس از آن انجام دهند که ایران بار دیگر از بعضی تعهدات مربوط به این توافق خودداری کند. یعنی، در اوایل ژانویه سال 2020، زمانیکه ایران از رد محدودیت ها در تعداد سانتریفیوژها اطلاع داد.

قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مکانیزمی را برای بازیابی تحریم ها فراهم می نماید، که اگر یکی از طرفین توافق در نظر داشته باشد که ایران به تعهدات خود در قبال آن عمل نمی نماید.

با این حال، احیای رژیم تحریم ها فقط با روشی امکان پذیر است که هنگام آنالیز موضوع در کمیسیون مشترک، مستلزم ارائه استدلال های سنگین است. اگر اختلاف هنوز برطرف نشده باشد، طرفین توافق می توانند اعلام نمایند که شرایط آن در جلسه کمسیون مشترک رعایت نشده است و پس از مدت زمانی معین، به شورای امنیت سازمان ملل درباره نقض برنامه جامع اقدام مشترک اطلاع دهند.

  • فلاحت پیشه: مکانیزم ماشه یعنی مرگ برجام
  • واکنش عراقچی به شایعات درباره سفر امیر قطر | آیا مکانیسم ماشه فعال شده است؟
  • تهدید تعرفه ای ترامپ به اروپا چیست؟ | چرا اروپا مکانیزم ماشه را فعال کرد؟

پس از آن شورای امنیت باید بر تمدید رژیم برای برطرف تحریم ها علیه تهران رای دهد و اگر پس از 30 روز تصمیمی اتخاذ نگردد، تمام مجازات های شورای امنیت سازمان ملل احیا می گردد.

مسکو قبلاً تصمیم اروپا را گامی خطرناک خواند که می تواند به سقوط کنترل نشده توافق هسته ای منجر گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 728

به "سفیر آلمان: ممکن است پرونده ایران را به شورای امنیت ببریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر آلمان: ممکن است پرونده ایران را به شورای امنیت ببریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید