رقابتهای تکواندو در بخش مبارزه به صورت آنلاین برگزار گشت

به گزارش کتاب ارزان، به گزارش خبرنگاران، این مسابقات برای اولین بار در دنیا و با طراحی استاد مجتبی نظم ده پیشکسوت تکواندو ایران برگزار گشت. در این رقابتها 233 تکواندوکار از 15 کشور حضور داشتند که تکواندوکاران داخلی و خارجی تجربیات خوبی کسب کردند.

رقابتهای تکواندو در بخش مبارزه به صورت آنلاین برگزار گشت

در سرانجام این مسابقات محمد طاها غفاری، آرش علیزاده، سید مهران میری، عبدالرحمان محمد، سلیم احمد و محمد شاکر (اردن)،حمیدرضا احمدی، محمد ارحمی، امیررضا رفعتی، محمد مهدی تهرانی در بخش پسران، فائزه میرزاده علایی، هلیا رضوی، نرگس رمضانی، زینب بابائیان روشن، محدثه بی روم وند، زهرا جدیدی، فاطمه مرادی، صبا بیگی، مریم حلیمی و آتنا غفاری در بخش دختران پیروز به کسب مدال طلا شدند.

استاد نظم ده در مورد این رقابتها به خبرنگاران گفت: تکواندوکاران هدفی را برای خود با لباس تکواندو از قبیل کیسه بوکس، آدمک و.. در نظر می گیرند و در زمان هایی مشخص شده برای خود مبارزه را شبیه سازی کرده و با این هدف مبارزه می کنند. مانند یک مبارزه واقعی امتیاز کسب کرده و اگر خطا کنند، اخطار خواهند گرفت.

وی در تشریح بیشتر این نوع برگزاری توضیح داد: مسابقات کاملاً آنلاین بود. داوران در سالن حضور داشتند و تکواندوکار در محل تمرین خود و از طریق فضای پس از آماده شدن و در زمانی که ما به او ابلاغ کرده بودیم، آنلاین شده و با دستور داوران در 5 وقت 5 ثانیه ای مبارزه می کرد و در بین آن نیز 15 ثانیه استراحت فعال داشت. کلیه قوانین فدراسیون جهانی نیز توسط داوران اجرا می شد. جالب است که محمد ارحمی با کسب 149 امتیاز در 25 ثانیه رکورد بیشترین امتیاز را به نام خود ثبت کرد.

این پیشکسوت تکواندو که المپیک 2000 سیدنی و چندین دوره رقابتهای قهرمانی جهان را به عنوان داور تجربه کرده است اضافه نمود: شیوع ویروس کرونا سبک زندگی مردم جهان را تغییر داده است و با توجه به اینکه حداقل یک سال دیگر با آن درگیر هستیم و معلوم نیست که مسابقات در آینده برگزار شود یا خیر، معتقدیم که باید به این سبک زندگی عادت کنیم و در این شرایط نمی توانیم با شیوه فعلی ادامه دهیم و باید همانند سبک زندگی، سبک ورزش و مسابقه را نیز تغییر دهیم که ما پس از برگزاری پیروزیت آمیز مسابقات آنلاین پومسه، مبارزات آنلاین را طراحی و خوشبختانه با پیروزیت اجرا شد.

نظم ده ادامه داد: ما به عنوان صاحبان ورزش باید رشته مورد علاقه خود را در این شرایط زنده نگه داریم و با افتخار می گویم، کاری که ما انجام دادیم، اولین نمونه در سطح جهانست. ما اولین دوره مسابقات تکواندو در بخش مبارزه که 60 درصد کار یعنی، وزنکشی، امتیاز، جریمه و… را در برمی گیرد، را انجام دادیم و خدا را شکر با استقبال و بازخورد بسیار خوبی هم از سوی شرکت کنندگان داخلی و خارجی روبرو شد.

وی در سرانجام گفت: بعد از برگزاری این مسابقات برخی کشورها از ما درخواست قوانین و شرایط مسابقات را داشتند که قول دادیم با آنها برای برگزاری مسابقات همکاری کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1193

به "رقابتهای تکواندو در بخش مبارزه به صورت آنلاین برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابتهای تکواندو در بخش مبارزه به صورت آنلاین برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید