زندگی در محله های پر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد

به گزارش کتاب ارزان، نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که زندگی در یک منطقه پُر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد.

زندگی در محله های پر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد

به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه میشیگان در آمریکا در این مطالعه متوجه شدند که تنها 10 دسی بل افزایش سطح صدا - تفاوت بین تنفس و زمزمه - خطر ابتلا به آلزایمر را 30 درصد افزایش می دهد.

آنها افزودند: این موضوع احتمال ابتلا به اختلالات خفیف شناختی را که شامل مهارت های حافظه و تفکر می شود، 36 درصد افزایش می دهد.

محققان دانشگاه میشیگان در این تحقیق با بررسی پنج هزار و 227 فرد بالای 65 سال در شیکاگو، عوامل خطرزای ابتلا به زوال عقل را از جمله آلودگی هوا و مسمومیت با سرب و همچنین سر و صدای جاده ها، راه آهن، هواپیما، صنعت و کارهای ساختمانی شناسایی کرد.

سطح سر و صدا در این مطالعه از 51.1 تا 78.2 دسی بل - تفاوت میان یک منطقه مسکونی آرام و نزدیک به یک بزرگراه - متفاوت بود.

نتایج منتشر در مجله علمی Wiley نشان داد که به ازای هر 10 دسی بل افزایش سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر تقریبا یک سوم افزایش می یابد.

پروفسور سارا آدار نویسنده این مطالعه گفت: سطح بالاتر سر و صدا بر مغز افراد مسن تأثیر می گذارد و باعث می شود عملکرد آنها بدون کمک، دشوارتر شود.

دکتر بایرون کریز از دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر هم گفت: این مطالعه تاییدی است بر شواهد در حال افزایشی که نشان می دهد محیطی که در آن زندگی می کنیم می تواند بر خطر ابتلا به زوال عقل تأثیر گذارد.

سازمان بهداشت جهانی محاسبه کرده است که دست کم یک میلیون سال زندگی سالم، هر ساله در کشورهای اروپای غربی به دلیل سر و صدای محیط زیست از بین می رود و بیماری های قلبی عروقی در بیشتر قریب به اتفاق مرگ ها نقش دارد.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1308

به "زندگی در محله های پر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی در محله های پر سر و صدا خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید