سوئیسی ها به ممنوعیت پوشش کامل صورت رأى دادند

به گزارش کتاب ارزان، شهروندان سوئیس روز یکشنبه 7 مارس در همه پرسی ممنوعیت پنهان کردن کامل صورت شرکت کردند. این رای گیری پس از سال ها بحث و مصاحبه، به ابتکار طرفداران دیدگاه های راست افراطی علیه معدود زنانی برگزار می شود که در این کشور نقاب بر چهره می گذارند.

سوئیسی ها به ممنوعیت پوشش کامل صورت رأى دادند

به گزارش یورونیوز، بر اساس نخستین آمار منتشر شده 52 درصد از شرکت کنندگان در این همه پرسی به ممنوعیت استفاده از برقع رای دادند؛ بنابراین احتمال دارد که سوئیس نیز به جمع کشور هایی همچون فرانسه، اتریش، بلغارستان، بلژیک و دانمارک بپیوندد که پوشش کامل صورت در آن ها ممنوع است.

این طرح برای اجرایی شدن باید به تصویب کانتون های سوییس نیز برسد.

طرفداران ممنوعیت پوشش کامل صورت، با نصب پوستر هایی با تصاویر زنانی که برقع به صورت دارند و نوشتن شعار هایی همچون اسلامگرایی رادیکال را متوقف کنید و افراط گرایی را متوقف کنید رای دهندگان را ترغیب به تصویب چنین قانونی کرده اند و در مقابل، مخالفان این طرح نیز معتقدند که این کار، نوعی اسلام هراسی پوچ و اقدامی غیرضروری است.

با تصویب این طرح، پوشاندن کامل صورت در ملاء عام ممنوع می شود؛ با این وجود برای اماکنی همچون عبادتگاه ها، استثنائاتی در نظر گرفته شده است.

ژان لوک ادور، عضو حزب راستگرای اتحادیه دموکراتیک مرکز می گوید: هدف از این طرح مسلمانان نیستند و ما اعمال دینی آن ها را زیر سوال نمی بریم. بلکه این کار را با هدف دفاع از ارزش های تمدن مان انجام می دهیم.

منبع: فرارو
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1557

به "سوئیسی ها به ممنوعیت پوشش کامل صورت رأى دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوئیسی ها به ممنوعیت پوشش کامل صورت رأى دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید