شکست سنگین پروژه تلفن همراه با باتری غول آسا

به گزارش کتاب ارزان، تهران- خبرنگاران- شرکت Avenir Telecom چند ماه پیش در جریان کنگره جهانی موبایل، از تلفن غول آسایی تقریبا شش برابر باتری یک تلفن معمولی رونمایی کرد، اما شرکت اخیرا اعلام نموده به علت تامین نشدن بودجه موردنیاز خود به وسیله سرمایه گذاری جمعی، این محصول فراوری نخواهد شد.

شکست سنگین پروژه تلفن همراه با باتری غول آسا

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار علمی کتاب ارزان، چند ماه پیش وقتی شرکت Avenir برای نخستین بار از پیش نمونه تلفن هوشمند خود با 18 هزار میلی آمپر ساعت باتری (معادل حدود شش برابر باتری یک تلفن معمولی) رونمایی کرد، خیلی زود تصاویر آن دست مایه خبرها و حتی شوخی های مطبوعاتی گشت. خصوصا که به لطف این باتری غول آسا، ضخامت گوشی معادل سه گوشی تلفن همراه معمولی بود. به زبان ساده مثل اینکه یک باتری همراه (پاوربانک) را پشت یک تلفن هوشمند چسبانده باشید. در زمان رونمایی، این محصول با نقدها گسترده بسیاری از متخصصان هم روبرو بود. متخصصانی که به درستی معتقد بودند برای مواجهه با مسائل فنی مثل محدودیت باتری تلفن هوشمند، همواره آسان ترین راه، بهترین راه نیست.

Avenir از ابتدا این پروژه را به صورت سرمایه گذاری جمعی بر روی وب سایت Indiegogo معرفی نموده و قرار بود در صورت برآورده شدن منابع اقتصادی، تلفن فراوریی به قیمت 549 دلار به بازار عرضه گردد. با این حال درنهایت تنها 15 هزار دلار از منابع اقتصادی موردنیاز تامین شد که تنها کمی بیش از یک درصد بودجه لازم بود. این شرکت بودجه موردنیاز برای فراوری این تلفن را یک میلیون دلار برآورد نموده بود که حتی در خصوص پروژه های پیروز هم تامین آن به وسیله سرمایه گذاری جمعی به سختی ممکن است.

علمی**9224**1485

منبع: ایرنا
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 188

به "شکست سنگین پروژه تلفن همراه با باتری غول آسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست سنگین پروژه تلفن همراه با باتری غول آسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید