عسکری: هنوز کسب سهمیه المپیک برای ما قطعی نشده است، آرامش خانواده تکواندو باعث موفقیت های تیم ملی شد

به گزارش کتاب ارزان، سرمربی تیم ملی تکواندوی کشورمان گفت: در حال حاضر آرامش خانواده تکواندو باعث کسب نتایج خوب شده است و باید از تمام دلسوزان و منتقدان تشکر کنم.

عسکری: هنوز کسب سهمیه المپیک برای ما قطعی نشده است، آرامش خانواده تکواندو باعث موفقیت های تیم ملی شد

فریبرز عسکری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره عملکرد تیم ملی کشورمان در آخرین مرحله از مسابقات گرندپری در ژاپن گفت: واقعیت این است که تمام تلاش خود را انجام دادیم که ذهن و فکر بچه ها را ابتدا از شکل، رنگ مدال و نتیجه گرایی دور کنیم. فکر می کنم همین عامل باعث تغییر شرایط شد و فشار و بار روانی از روی دوش بچه ها برداشته شد. بچه ها متوجه شدند جهت المپیک یک جهتی است که 15 آذر ماه و در آخرین ایستگاه در گرندپری روسیه به پایان می رسد و نفرات المپیکی معین خواهند شد.

وی در ادامه شرح داد: در این جهت بچه ها باید امتیاز جمع کنند و فکر می کنم این اتفاق تا اینجا رقم خورده است. دو مرحله دیگر از گرندپری باقی مانده است که به امید خدا بچه ها در این دو مرحله نیز امتیازات لازم را کسب خواهند کرد. خدا را شکر تا اینجا به لطف خدا و دعای مردم شرایط خوب بوده است و اگر در دو ایستگاه باقیمانده شرایط همین گونه پیش برود، می توانیم سه سهمیه مدنظر خود را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندوی کشورمان در پاسخ به این پرسش که با توجه به حضور سه ملی پوش کشورمان در میان شش نفر برتر سه وزن رنکینگ، سهمیه المپیکی برای ما قطعی شده است، گفت: به نظر من هیچ چیزی قطعی نیست و نصف جهت، تمام و کمال نیست و چیزی حل نشده است و باید سهمیه مان قطعی شود. هنوز دو مرحله گرندپری باقی مانده است که 120 امتیاز دارد. مسابقات گرندپری بلغارستان 40 امتیاز و مسابقات فینال گرندپری در روسیه از 80 امتیاز برخوردار است.

عسکری خاطر نشان کرد: ضمن اینکه بازی های قاره اروپایی برگزار نشده است و اروپایی ها در مجموع می توانند 160 امتیاز کسب کنند و این مسئله می تواند کار هر ورزشکاری را خراب کند. سعی می کنیم به این چیزها فکر نکنیم و تمرکز خود را روی کار و عملکرد خودمان بگذاریم تا بتوانیم بر اساس عملکرد و توانمندی خودمان جلو برویم. همان طور که گفتم تا اینجای کار جهت خوب طی شده است و امیدوارم در دو مرحله باقیمانده نیز اتفاقی پیش نیاید.

وی در پاسخ به این پرسش که چه اقداماتی برای میرهاشم حسینی صورت گرفت تا این بازیکن بعد از غیبت در مسابقات جهانی پیروز به کسب دو مدال طلا در دو مرحله اخیر مسابقات گرندپری شد، گفت: واقعیت قضیه این است که اتفاقات مسابقات جهانی منچستر می توانست هر بازیکنی را تخریب کند. روانشناس تیم ملی با عدد و رقم به من نشان داد میزان استرسی که در طول یک سال می تواند به یک نفر وارد شود و شاید او را به معرض آسیب برساند، در یک هفته مسابقات جهانی به بچه های ما وارد شد.

سرمربی تیم ملی تکواندو افزود: خدا را شکر می کنم که بچه ها به آن مرز از باور و رفتار حرفه ای رسیدند که تمام حرکات شان در اردو و زندگی شخصی مانند یک سرباز هدفمند و سرجای خود باشد. آنها به این فهم رسیدند که چه کار بزرگی را انجام می دهند و کجا قرار است بروند. وقتی این فهم اتفاق می افتد کار ما به عنوان مربی راحت می شود و بچه ها با یک اشاره کار خود را انجام می دهند.

عسکری در ادامه بیان کرد: در مورد میرهاشم حسینی نیز اتفاقات مسابقات جهانی و برخی صحبت هایی که دوستان داشتند باعث انگیزه مضاف او شد و لطف خدا نیز شامل حالش شد تا جبران مافات کند. امیدوارم این عزم و اراده برای مراحل آینده نیز حفظ شود. یکی از کارهایی که با بچه ها انجام می دهیم این است که بلافاصله بعد از هرمرحله همه چیز را فراموش کنیم و در باد مدال، عنوان و خوشحالی نمانیم و یک هدف جدید برای جهتمان معین کنیم.

وی درباره شرایط سجاد مردانی بعد از مصدومیت در گرندپری ژاپن گفت: سجاد به تمرینات برگشته است، اما هنوز پای راستش به گونه ای نیست که به بدن ضربه بزند و روی میت ضرباتش را اجرا می کند. ریسک نکردیم که او ضرباتش را روی بدن امتحان کند تا ببینیم شرایط وی چگونه خواهد بود. این یک هفته را با همین شرایط جلو می رویم و امیدوارم مسئله ای خاصی پیش نیاید و بتواند به روند امتیازآوری خود ادامه بدهد.

سرمربی تیم ملی تکواندو درباره شکست های متعدد آرمین هادی پور مقابل جون جانگ کره ای گفت: آرمین در فینال توکیو به شکست این تکواندوکار نزدیک شد و خیلی خوب جلو رفت. هر چند برخی دوستان ما را برای درس دریافت از هر مسابقه مورد تمسخر قرار دادند، اما واقعاً هر مسابقه یک درس است و هر اتفاقی می تواند کمک کند. در دیدار آخر می توانستیم برنده باشیم و همه چیز در یک لحظه غافلگیری رخ داد.

عسکری افزود: بعد از مرحله دوم مسابقات گرندپری در ژاپن مبنا را بر صبوری بیشتر آرمین در مسابقات گذاشتیم. اگر این اتفاق رخ بدهد مطمئنم او از سد جون جانگ می گذرد. حریف کره ای شکست ناپذیر نیست، اما فوق العاده باهوش و فرصت طلب است و نباید کوچک ترین اشتباهی مقابلش داشته باشید.

عسکری درباره روند خوب تیم ملی تکواندو و تداوم آن گفت: تکواندوی ایران پتانسیل بالایی دارد و از توان مربیان و ورزشکاران خوبی بهره می برد. خود ما به عنوان خانواده تکواندو برخی مواقع با قضاوت و گذاشتن بار روی دوش ورزشکار و مربی باعث شدیم در مقاطعی شرایط ایده آل نباشند. در حال حاضر آرامش خانواده تکواندو باعث کسب نتایج خوب شده است و باید از تمام دلسوزان و منتقدان تشکر کنم. افتخارات ما برای تمام خانواده است و قطعاً با این همدلی افتخارات بیشتری در انتظار خانواده تکواندوی ایران خواهد بود.

وی درباره شانس حضور فرزان عاشورزاده، سروش احمدی و سعید رجبی در فینال گرندپری در کنار سه ملی پوش شانس اصلی کسب سهمیه المپیک گفت: سروش احمدی با توجه به حضور در میان 14 نفر برتر حضورش قطعی است، اما کار سعید و فرزان سخت است. بحث ما از ابتدا فینال گرندپری نبود و تمام تلاش خود را انجام می دهیم سه ورزشکار بالاتر ما در رنکنیگ زیر پنج و سه ورزشکار دیگر پایین تر از رتبه 20 باشند و فشار نیاوردیم حتماً به جمع 16 نفر برتر رنکینگ برسند.

سرمربی تیم ملی تکواندو خاطر نشان کرد: فرزان در حال حاضر بیست وسوم رنکینگ و سعید در جایگاه بیست وچهارم رنکینگ قرار گرفته است و تلاش ما حضور آنها در میان 20 نفر برتر است و اگر در این فرصت به فینال گرندپری رسیدند، چه بهتر و اگر نرسیدند، هیچ اشکالی ندارد و باید فقط در جمع 20 نفر برتر باقی بمانند.

عسکری درباره حضور در تورنمنت بین المللی گفت: طبق اعلام قبلی بعد ار مسابقات گرندپری بلغارستان به صربستان می رویم و در تورنمنت 10 امتیازی این کشور شرکت می کنیم. قرار است اگر بحث اسپانسر و مشکل مالی برطرف شود 18 آبان ماه در تورنمنت کرواسی شرکت کنیم تا بچه ها امتیازات کسری خود را پر کنند و بتوانند 15 آذر ماه در مسابقات فینال گرندپری شرکت کنند. در صربستان هر شش نفر مبارزه خواهند کرد، اما در کرواسی سه نفر قطعاً 40 امتیاز خود را پر خواهند کردند و شاید با سه نفر حضور داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 465

به "عسکری: هنوز کسب سهمیه المپیک برای ما قطعی نشده است، آرامش خانواده تکواندو باعث موفقیت های تیم ملی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسکری: هنوز کسب سهمیه المپیک برای ما قطعی نشده است، آرامش خانواده تکواندو باعث موفقیت های تیم ملی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید