قوانین سرویس مدرسه در کانادا، آیا در کانادا برای مراقبت از بچه ها از پرستار استفاده می نمایند؟

به گزارش کتاب ارزان، طبق قانون اونتریو کانادا، وظیفه حفاظت از دانش آموزان بر عهده راننده اتوبوس است. رانندگان سرویس مدرسه برای انجام دادن درست این وظیفه، باید یک دوره آموزشی ببینند.

قوانین سرویس مدرسه در کانادا، آیا در کانادا برای مراقبت از بچه ها از پرستار استفاده می نمایند؟

اگر علاقمند به سفر با بهترین ارزانترین تورهای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش کتاب ارزان، طبق قانون اونتریو کانادا، وظیفه حفاظت از دانش آموزان بر عهده راننده اتوبوس است. رانندگان سرویس مدرسه برای انجام دادن درست این وظیفه، باید یک دوره آموزشی ببینند.

با شروع سال تحصیلی جدید بسیاری از والدین و متولیان نسبت به سرویس رفت و آمد بچه هایشان حساس شده اند. به همین دلیل، در جلسات اخیر شورای شهر بسیاری از کنندگان به دنبال تصویب تسهیلاتی برای این امر بوده اند. یکی از معضلاتی که همواره در سرویسهای مدرسه وجود داشته است، شیطنتها و آسیبهایی بوده است که دانش آموزان به یکدیگر وارد می کنند.

موارد بسیاری گزارش شده است که دانش آموزان بر اثر ازدحام، شیطنت و بی احتیاطی آسیب دیده اند و یا بر اثر ایجاد سر و صدای زیاد باعث پرت شدن حواس راننده و تصادف شده اند. بر همین اساس، بعضی کنندگان پیشنهاد نموده اند که یک پرستار یا نگهبان در هر سرویس برای مراقبت از بچه ها و دانش آموزان حضور پیدا کند. بسیاری از کنندگان دیگراما مخالف این طرح بوده و معتقد بودند که این اقدامات کاملا غیر ضروری بوده و بیشتر نوعی شو تجملاتی است.

اما پرسش اینجا است که آیا در کشورهای دیگر هم چنین قوانینی وجود دارد یا نه؟ در ایالت اونتریو کانادا قوانین سفت و سختی در رابطه با رفت و آمد عمومی دانش آموزان وجود دارد. این قوانین اولا مربوط به خود دانش آموزان می شود و سپس به والدین، مدیران مدرسه و رانندگان مربوط می شود.

قوانین مربوط به دانش آموزان بسیار سخت و راسخ است و معمولا در کشور خودمان اجرا نمی شود. بعضی از مهم ترین این قوانین به توضیح زیر است:

1. حتما حداقل پنج دقیقه قبل از زمان تعیین(زمان رسیدن سرویس) در ایستگاه حضور داشته باشید. در غیر این صورت سرویس مدرسه هیچ مسئولیتی را قبول نمی کند.

2. قوانین داخل اتوبوس را حتما رعایت کنید. هنگام سوار شدن اتوبوس حتما پشت خط زرد بایستید. دست خود را بیرون نبرید، از جایگاه خود بلند نشوید، جایگاه خود را تغییر ندهید و...

3. قوانین کلامی را رعایت کنید. بلند صحبت کردن در اتوبوس ممنوع است. به هیچ عنوان حواس راننده را پرت نکنید. فحش دادن و به کار بردن الفاظ ناشایست ممنوع است.

4. خوردن و نوشیدن هرچیزی (حتی جویدن آدامس) در اتوبوس ممنوع است .

5. عطر تند نزنید چرا که ممکن است بسیاری از افراد حاضر در اتوبوس آلرژی داشته باشند.

6. در داخل اتوبوس، راننده فرمانده است و بنابراین، همه باید از دستورات او تبعیت کنند. حتی پیاده شدن از اتوبوس و عبور از خط عابر پیاده به دستور و اجازه راننده صورت می گیرد.

7. در صورت عدم رعایت قوانین توسط دانش آموزان، راننده موظف است تخلف مربوطه را به والدین و مسئولان مدرسه گزارش دهد.

اما بعضی الزامات و قوانین در خصوص رانندگان هم وجود دارد. در کانادا هیچ پرستار یا نگهبانی مسئول محافظت از دانش آموزان داخل اتوبوس نیست.وظیفه حفاظت از آنان بر عهده راننده اتوبوس است.

رانندگان سرویس مدرسه برای انجام دادن درست این وظیفه، باید یک دوره آموزشی ببینند. حدود 40 ساعت کلاس آموزشی جهت اداره داخل اتوبوس و رابطه بر قرار کردن با بچه ها برای آنها برگزار می شود و پس از این دوره های آموزشی، چندین امتحان مختلف(سلامت روانی، سلامت جسمی، مهارت های اجتماعی و...) را هم باید بدهند. در صورت قبولی در این آزمونها، رانندگان یک مدرک مخصوص دریافت می کنند و از آن به بعد رسما می توانند به عنوان راننده سرویس دانش آموزی فعالیت کنند.

علاوه بر دریافت مدرک، هر راننده باید دوره های تکمیلی گواهینامه مخصوص رانندگی سرویس مدرسه را کامل کند و به مدت چند ماه به طور آزمایشی در این زمینه فعالیت کند. عملکرد هر راننده هر ماه توسط کارفرما به اعضای هیئت مدیره گزارش می شود و به راننده مربوطه نمره داده می شود.

منبع: خبر فوری
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 827

به "قوانین سرویس مدرسه در کانادا، آیا در کانادا برای مراقبت از بچه ها از پرستار استفاده می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین سرویس مدرسه در کانادا، آیا در کانادا برای مراقبت از بچه ها از پرستار استفاده می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید