محققان چینی به آمریکا سفر نکنند

به گزارش کتاب ارزان، روزنامه ساوت چاینا هنگ کنگ بیان کرد چین به شماری از محققانش هشدار داده است تا جایی که ممکن است از سفر به آمریکا خودداری نمایند.

محققان چینی به آمریکا سفر نکنند

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

این روزنامه روز آدینه در گزارشی نوشت، همزمان به محققان تاکید شده است اگر قصد دارند به آمریکا سفر نمایند باید هر اطلاعات حساس و مهمی را که در تلفن های همراه و رایانه های خود دارند، پاک نمایند.

در این میان تاکید بر خودداری از سفر پژوهشگران بخش های فنی پیشرفته چین از شدت بیشتری برخوردار بوده است و به آنها گفته شده است حتی الامکان از رفتن به آن کشور خودداری نمایند.

این هشدار تازه ترین دستور چین به پژوهشگران این کشور پس از آن است که رییس اقتصادی شرکت فنی و مخابراتی هواوی در ونکوور کانادا و به دستور آمریکا دستگیر و محاکمه شد.

به رغم آتش بس تجاری 90 روزه میان دو کشور چین و آمریکا، به نظر می رسد که اختلافات آنها بخصوص در بخش های فنی پیشرفته و حساس از جمله امور سایبری، مخابراتی و امنیتی بالا گرفته است.

پیشتر همین روزنامه هنگ کنگی گزارش نموده بود سفارت آمریکا در پکن ویزا بعضی از محققان چینی را که برای 10 سال صادر شده بود، لغو نموده است.

این نشریه می افزاید ظاهرا یکی از علت های این اقدام این بوده که بازرسان آمریکایی بعضی از تلفن های همراه و رایانه های این افراد را مورد آنالیز قرار داده اند.

در آمریکا هم به شرکت بزرگ فناوری سیسکو اعلام شده است که از سفر کارکنان خود به چین تا اطلاع ثانوی خودداری نمایند و اگر ضرورتی به این سفرها نیست از آن خودداری گردد.

خانم منگ وانژو مدیراقتصادی و دختر بنیانگذار شرکت هوآوی روز اول دسامبر به اتهام آنچه نقض تحریم های آمریکا علیه ایران می خوانند در کانادا بازداشت شد او روز سه شنبه با وثیقه 10 میلیون دلاری موقتا آزاد شد.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 442

به "محققان چینی به آمریکا سفر نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان چینی به آمریکا سفر نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید