مشکل امروز کشور مافیای قدرت، ثروت و نفوذ است

به گزارش کتاب ارزان، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی مشکل امروز کشور را وجود مافیای قدرت طلبی، جهان طلبی، ثروت اندوزی و نفوذ دانست.

مشکل امروز کشور مافیای قدرت، ثروت و نفوذ است

به گزارش گروه سیاسی کتاب ارزان، علیرضا زاکانی در نشست بصیرتی که با حضور اقشار مختلف مردم در قم برگزار گردید، اظهار کرد: مشکل اصلی کشور وجود مافیایی است که نمی گذارد کارها به خوبی پیش برود، این مافیا دارای اضلاعی از جمله قدرت طلبی، دنیاطلبی و ثروت اندوزی و نفوذ است.

وی خیانت، فساد و جنایت را نتیجه این مافیای سه ضلعی برشمرد و اضافه کرد: خواص جامعه باید برای بیداری مردم کوشش نمایند، درواقع مسائل کشور به وجود این علف های هرز برمی گردد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم بصیرت افزایی ملت ابراز کرد: یکی از راه های ایجاد تغییر، رفتن پای صندوق های رأی است تا اینکه مجلسی که رأس امور بوده تشکیل گردد.

زاکانی با تأکید بر اینکه مجلس باید با اراده عمومی اداره گردد و نه با اراده یک فرد، اضافه کرد: عده ای در مجلس امروز در اقلیت به سر می برند و این اقلیت نمی تواند ایجاباً کار کند، پول دست دولت بوده و اگر مجلس در دست اکثریت باشد دولت را مجبور به کار کردن نموده و حساب کشی می نماید.

وی با تأکید بر اخلاص در عمل از سوی مسئولان گفت: باید جامعه به یک سطحی برسد که دست به انتخاب درست بزند، توسل به اسلام، تبعیت از رهبری و مردم داری سه وسیله ای هستند که می توان با یاری این سه در خدمت مردم و نظام اسلامی بود.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی وظیفه همه مسئولان را خدمت خالصانه به مردم دانست و تأکید کرد: صداقت و امانت دو مهمی است که با یاری این دو می توان خدمتگزار مردم بود و سختی کار مسئولان بیشتر در این دو مورد است.

زاکانی با بیان اینکه عنصری که کار غیرقانونی انجام می دهد باید به وسیله قانون جلوی آن گرفته گردد، اضافه کرد: یکی از ویژگی های خوبی که در سایه اتحاد نمایندگان مردم قم اتفاق می افتد این است که می توان اصلاحات بسیاری در سطح استان انجام داد.

وی جنبه ساختاری و نرم افزاری قوه قضائیه را مورد اشاره قرار داد و گفت: در صورتی که یک قانون درست گذاشته گردد ورود بسیاری از پرونده ها به قوه قضائیه کمتر می گردد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در خاتمه با بیان اینکه سازمان های بین المللی در حال از دست دادن کارکرد خود هستند، یادآور شد: ما باید برای نفی این سازمان ها در جهت درست قدم برداریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 758

به "مشکل امروز کشور مافیای قدرت، ثروت و نفوذ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل امروز کشور مافیای قدرت، ثروت و نفوذ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید