نیمسال تحصیلی جاری تا اواسط مرداد سال آینده ادامه دارد

به گزارش کتاب ارزان، معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: با توجه به شرایط شیوع کرونا ویروس ، امکان طولانی شدن ترم پایانی تا اواسط مرداد سال 99 وجود دارد.

نیمسال تحصیلی جاری تا اواسط مرداد سال آینده ادامه دارد

محمدرضا کلباسی معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران با تاکید بر اینکه هیچ کلاس حضوری قبل از انتها سال در دانشگاه برگزار نمی گردد، گفت: تمامی دانشجویان ساکن خوابگاه، خوابگاه های خود را به مقصد محل اقامت خود ترک کردند. بنابراین به هیچ عنوان کلاس های آموزشی حضوری تا انتها اسفند نخواهیم داشت.

دانشجویان از کلاس های آنلاین مجازی استفاده نمایند

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دانشجویان برنامه های آموزشی دانشگاه را به وسیله آموزش های مجازی و غیر حضوری دنبال نمایند، گفت: اغلب دانشجویان به این نوع آموزش ها دسترسی دارند و اگر بخواهند با یاری یک لپ تاپ یا موبایل و با دسترسی به اینترنت می توانند از کلاس های آنلاین مجازی بهره مند شوند.

دانشجویان تمهیدات دسترسی به آموزش های مجازی را داشته باشند

معاون آموزشی دانشگاه اضافه کرد: با توجه به اینکه امکان ادامه فرایند شیوع کرونا ویروس بعد از عید نیز وجود دارد بنابراین توصیه می کنیم دانشجویان حتما تمهیدات دسترسی به آموزش های مجازی را داشته باشند.

دانشجویان باید به صورت شخصی اینترنت تهیه نمایند

وی از گسترش پهنای باند دانشگاه برای اعضای هیات علمی اطلاع داد و گفت: با توجه به اینکه ما بیش از 8000 دانشجو در مناطق مختلف کشور داریم بنابراین امکان فراهم کردن دسترسی همه آنها به شبکه اینترنت را نداشتیم. بنابراین دانشجویان باید به صورت شخصی اینترنت تهیه نمایند.

سیستم آموزش های الکترونیک دانشجویان را رصد می نماید

کلباسی اعلام کرد: سیستم آموزش های الکترونیکی به گونه ای طراحی شده است که امکان رصد دانشجویانی که از کلاس های آموزشی استفاده می نمایند وجود دارد و گزارش هایی مبنی بر حضور یا عدم حضور دانشجو در آموزش های آنلاین را ذخیره می نماید.

امکان طولانی شدن ترم انتهای تا اواسط مرداد 99

معاون آموزشی دانشگاه در انتها از امکان طولانی شدن ترم انتهای تا اواسط مرداد 99 اطلاع داد و گفت: با توجه به شرایط فعلی و تمهیدات لازم برای برگزاری کلاس های حضوری امکان طولانی تر شدن ترم تا اواخر تیر یا اواسط مرداد وجود دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 856

به "نیمسال تحصیلی جاری تا اواسط مرداد سال آینده ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمسال تحصیلی جاری تا اواسط مرداد سال آینده ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید